TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Atosiban’dır. TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon, rahmin (uterus) kasılmasına yol açan ve “oksitosin” adı verilen, vücuttaki doğal bir hormonun etkisini engelleyek, kuvvetli rahim (uterus) kasılmalarını azaltır. Bebeğin erken doğmasını geciktirmek için hamile kadınlarda, hamileliğin 24. haftasından 33. haftasına kadar kullanılır.

TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bu ilaç, IV olarak olarak arka arkaya 3 aşamada uygulanır:
  a) Başlangıç intravenöz enjeksiyon dozu olan 0.9 ml’de 6.75 mg, bir dakika boyunca damara
  yavaş yavaş enjekte edilmek suretiyle uygulanır.
  b) 3 saat boyunca 24 ml/saat hızla sürekli bir infüzyon uygulanır.
  c) 45 saate veya uterus kasılmaları hafifleyene kadar 8 ml/saat hızla sürekli bir infüzyon uygulanır. Tedavinin toplam süresi 48 saati geçmemelidir. Kasılmalar tekrar başlarsa, bu ilaçla ek tedaviler de yapılabilir. Bir hamilelik sırasında üçten fazla tekrar tedavi yapılmaması tavsiye edilir.
 3. Eğer, hamileliğin 24. haftasına henüz gelmemişseniz veya  hamileliğin 33. haftasını geçmişseniz ya da  suyunuz gelmişse (kesenin erken yırtılması) ve hamileliğinizde 30 hafta veya daha fazla süre tamamlanmışsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 4. Eğer vajinal kanamanız varsa ve doktorunuz doğmamış bebeğin derhal alınmasını gerekli görüyorsa
  veya doğmamış bebeğiniz ölmüşse ya da sizde veya doğmamış bebekte, hamileliğinizi devam ettirmeniz halinde tehlikeli hale gelebilecek herhangi bir rahatsızlık varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 5. Eğer doğmamış bebeğin kalp atım hızı normal değilse veya plasentanız rahminizin duvarından ayrılıyorsa, plasentanız doğum kanalını kapatıyorsa ya da rahminizde (uterus) enfeksiyon varlığı şüphesi veya enfeksiyon varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 6. Bu ilaç özellikle gebelik döneminde 24 ile 33. haftalar arasında kullanılır. Gebelik süresi 24 haftanın altında veya 33 haftanın üstünde ise kullanılmamalıdır.

TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç, damar içine  uygulanmaktadır. Bir hamilelik sırasında üçten fazla tekrar tedavi yapılmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, sıcak basması, taşikardi, hipotansiyon gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Atosiban

İlaç Marka İsmi: TRACTOCILE 7.5 mg/ml enjeksiyonluk solüsyon

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir