TOLTEX Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Tolterodin’dir. TOLTEX Film Tablet, idrar kesesindeki kasları gevşeterek,  idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltan ve sıkışmadan dolayı idrar kaçırma rahatsızlığını tedavi eden bir ilaçtır. TOLTEX tablet, acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu ve idrar kaçırma gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) rahatsızlığı olan hastalarda kullanılmaktadır.

TOLTEX Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise; kullanmayınız.
 2. Eğer idrar retansiyonu ya da kalın bağırsağınızda iltihaplanma var ise veya ağır derecede kas zayıflığı ya da göz içi yüksek basıncı,  durumlarında birine sahipseniz; kullanmayınız.
 3. TOLTEX etkileşim: kolinerjikler , diğer antimuskarinikler, makrolid gurubu antibiyotikler, itrakonazo, ketokonazol gibi mantar ilaçları, sisaprid, metoklopramid, antiaritmik ilaçlar, AIDS ilaçları.
 4. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden hekiminize gösteriniz.
 5. Eğer böbrek hastalığı veya karaciğer hastalığı var ise ya da kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu öyküsü, idrar kesesi ağzında tıkanma, mide fıtığı ya da kalın bağırsak tıkanıklığı ilgili gastrointestinal bozukluk durumu var ise; hekiminizi rahatsızlıklarınız hakkında bilgilendirmeden bu ilacı kullanmayınız.
 6. TOLTEX alırken  alkol kullanmaktan  kaçınınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. TOLTEX, baş dönmesi, uyku hali, halsizlik ve görmede bulanıklığa sebebiyet verebileceğinden araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 8. Çocuklarda TOLTEX kullanılmamalıdır.
 9. TOLTEX, hamilelikte C kategorisinde; emzirenler ve gebe kadınlar hekime danışmadan kullanmamalı.

 

TOLTEX Film Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. TOLTEX’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile  beraber içiniz. Yemek öncesi veya yemek sonrası alınabilir.
 3. Yetişkinlerde günde 2 kere 1 mg ya da 2 mg TOLTEX tablet
 4. TOLTEX Tablet’in faydasını göstermesi dört haftayı bulabilir

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. TOLTEX alırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada güçlük, ürtiker, yüz, dudaklar, boğaz veya dilde şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. TOLTEX yan etkileri : Göz kuruluğu, baş ağrısı, sersemlik, ağızda kuruluk, görmede bozukluk, uyuklama, idrar yaparken ağrı, bacaklarda şişkinlik, yorgun hissetme, diyare, hazımsızlık, gaz birikimi, kabızlık, bronşlarda iltihaplanma

İlaç Etken Maddesi: Tolterodin
İlaç Marka İsmi:  TOLTEX Film Tablet
TOLTEX, sırasıyla; Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları, Ürolojikler,  Üriner antispazmodikler ve Tolterodin tartarat şeklinde sınıflandırılmış olup, G04BD07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TOLTEX, BİOFARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

TOLTEX Film Tablet İlaç Prospektüsü


TOLTEX Film Tablet İlaç Prospektüsü

TOLTEX Film Tablet kısa ürün bilgilendirmesi

TOLTEX Film Tablet kısa ürün bilgilendirmesi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir