TOBEL 80 mg 1 Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Tobramisin’dir. TOBEL 80 mg 1 Ampul, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir. Ağır solunum yolu enfeksiyonları (bronşit, zatürre gibi), duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu santral sinir sistemi enfeksiyonları (menenjit), E. coli veya salmonella enfeksiyonları,  karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar (karın zarı iltihaplanması), ağır deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (kıl kökü iltihaplanması gibi), yanıklar, cilt enfeksiyonları,  septisemi, kemik ve eklem enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları, kadın üreme organları ile ilgili enfeksiyonları tedavi edici bir ilaçtır.

TOBEL 80 mg 1 Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
  3. Eğer böbrek rahatsızlığınız veya nefes almada güçlük çekiyorsanız ya da hırıltı veya öksürük, göğsünüzde sıkışma varsa ya da kas zayıflığı rahatsızlığınız, öksürürken balgamınız kanlı geliyorsa veya işitme sorunlarınız varsa  bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TOBEL 80 mg 1 Ampul’ün kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Kas veya damar içine enjektör vasıtasıyla uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Sersemlik, vertigo, kulak çınlaması, kulakta uğultu ve işitme kaybı yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Tobramisin
İlaç Marka İsmi:  TOBEL 80 mg 1 Ampul

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort