THILOMIDE Oftalmik Solüsyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Lodoksamid Trometamin’dir. THILOMIDE Oftalmik Solüsyon,  göz kapağının iç yüzünü ve gözün ön yüzeyini örten ince tabakanın (Konjunktiva)  alerjik sebeplerle iltihaplanması durumunun tedavisinde kullanılır. Gözünüzdeki kızarıklık, ağrı ve şişlik şeklinde görülen iltihaplanmanın önlenmesini sağlar.

THILOMIDE Oftalmik Solüsyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Göz kapağının iç yüzünü ve gözün ön yüzeyini örten ince tabakanın (Konjunktiva)  alerjik sebeplerle iltihaplanması durumunun tedavisinde kullanılır. Gözünüzdeki kızarıklık, ağrı ve şişlik şeklinde görülen iltihaplanmanın önlenmesini sağlar.
  3. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra lensinizi takabilirsiniz.
  4. Bu ilacı kullanırken damlanın gözyaşı kanalına süzülmesini önlemek icin her damladan sonra göz köşelerinizin  iç tarafına  (burnunuza yakın) parmağınızla hafifçe bastırınız.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

THILOMIDE Oftalmik Solüsyon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Gözde geçici yanma hissi olarak hafif yan etki görülebilir.

İlaç Etken Maddesi:   Lodoksamid Trometamin

İlaç Marka İsmi: THILOMIDE Oftalmik Solüsyon

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir