THILO-TEARS Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Karbomer‘dir. THILO-TEARS Jelkuru göz hastalığının tedavisinde ve gözün nemlenmediği veya yetersiz nemlendiği durumlarda doğal göz sıvısının yerine konmasında kullanılan ve gözleri nemlendiren bir ilaçtır.

 

THILO-TEARS Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. THILO-TEARS, kuru göz hastalığı tedavisinde kullanılan bir jeldir.
 3. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra lenslerinizi takabilirsiniz.
 4. Eğer, ilacı kullanmaya başladıktan 72 saat sonrasında şikayetlerinizde iyileşme olmazsa ya da daha kötüleşirse doktorunuza başvurunuz.
 5. Tedaviniz sırasında gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, kızarıklık  görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.
 6. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara sebep olabilir.
 7. İlacın kullanımı geçici görme bulanıklığına sebep olabileceğinden, araç veya makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktivitelerden kaçınınız.
 8. •6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

THILO-TEARS Jel’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, kızarıklık ve kaşıntı  gibi yan etkilerden herhangi biri görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Karbomer
İlaç Marka İsmi:  THILO-TEARS Jel

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir