SUTESGO 50 mg Sert Kapsül

Sunitinib etken maddesini içinde bulunduran SUTESGO 50 mg Sert Kapsül, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, Diğer Antineoplastik Ajanlar, protein kinaz inhibitörleri ve Sunitinib şeklinde sınıflandırılmış olup, L01XE04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SUTESGO 50 mg, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür.

SUTESGO 50 mg Sert Kapsül için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SUTESGO ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, SUTESGO dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SUTESGO kullanım şekli; SUTESGO yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SUTESGO 50 mg Kapsül ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

SUTESGO 50 mg Sert Kapsül’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

SUTESGO 50 mg Sert Kapsül'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

SUTESGO 50 mg Sert Kapsül’ün Kısa Ürün Bilgisi

SUTESGO 50 mg Sert Kapsül'ün Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Sunitinib (SUTESGO 50 mg), pankreatik nöroendokrin tümörler, gastrointestinal stromal tümörler ve böbrek kanserinde; antineoplastik, protein kinaz inhibitörü

Böbrek kanseri ve gastrointestinal stromal tümörlerde 28 gün günde 1 defa 50 mg, sonra 14 gün ilaç kullanılmayacak. Pankreatik nöroendokrin tümörlerde ara vermeden her gün günde 1 defa 37,5 mg.

Hamilelikte D kategorisindedir, emzirenlerde SUTESGO kullanılmaz.

Kontrendikeleri: Sunitinib alerjisi.

SUTESGO 50 mg Sert Kapsül de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. SUTESGO Kapsül’ü size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir