Spazmotek Plus Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Hiyosin-N-butilbromür (10 mg) ve Parasetamol (500 mg)‘ dür. Spazmotek Plus Film Tablet, sindirim sistemi ve üreme -boşaltım sistemindeki düz  kasları gevşeterek, spazmları düzelten ve spazmların oluşumunu önleyen bir ilaçtır. Spazmotek Plus, mide, bağırsaklar, idrar kesesi, idrar yolları, safra kanalı gibi sindirim sistemi ve üreme- boşaltım sistemindeki spazmların (ağrılı kasılmaların) ve hareket bozukluklarının giderilmesinde ayrıca adet döneminde görülen spazmlar ve spazmlarla  birlikte görülen ağrıların giderilmesinde de kullanılır. Kullanımı 12 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

 

Spazmotek Plus Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Spazmotek Plus, sindirim sistemi ve üreme-boşaltım sistemindeki spazmlarda (ağrılı kasılmalarda) kullanılmaktadır.
 3. Kullanımı, sindirim ve boşaltım sisteminde yavaşlamaya sebep olduğu için bağırsak enfeksiyonunuz varsa dikkatli olunuz.
 4. Spazmotek Plus, terlemeyi azaltıcı etkisinden dolayı, ateşli hastalarda dikkatli kullanılmalıdır.
 5. Tedavi edilmemiş göz tansiyonu olan hastalarda, göz içi basıncının yükselmesine sebep olabilir. İlacın kullanımından sonra gözlerinizde ağrı, kızarıklık ve görme kaybı oluşursa acilen bir göz doktoruna başvurunuz.
 6. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliği, alkole veya hepatite bağlı karaciğer fonksiyon bozukluğu, koroner yetmezlik, tedavi edilmemiş dar açılı göz tansiyonu, hipertiroidizm, kronik alkol bağımlılığı, idrar yapma zorluğuna yol açan prostat büyümesi, idrar kesesinde boşaltım bozuklukları, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliği, sindirim sisteminde mekanik darlık gibi rahatsızlıklarınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce  durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. Spazmotek Plus alırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğer hasarına sebebiyet vermekte ve ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. •12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmemektedir. Hamilelik döneminde ya da hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmayınız. Eğer ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal doktorunuza durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Anne karnındaki bebeğe zarar verebilir. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

Spazmotek Plus Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.
 3. Günde 3 defa  1 ya da 2 tablet tavsiye edilir.
 4. Günde toplam 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Spazmotek Plus kullandıktan sonra karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizle irtibat kurunuz.
 2. Yan etki: Nadiren görmede bulanıklık. taşikardi, eritem.

 

İlaç Etken Maddesi:  Hiyosin – N – butilbromür, Parasetamol
İlaç Marka İsmi: SPAZMOTEK PLUS Film Kaplı Tablet

SPAZMOTEK PLUS sırasıyla Sindirim Sistemi ve Metabolizma ilaçları, GİS Fonksiyonel Hastalıklarında Kullanılan İlaçlar, Antispazmodik –analjezik kombinasyonları ve hiyosin-n-butilbromür, parasetamol şeklinde sınıflandırılmış olup, A03DB04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SPAZMOTEK PLUS, BİLİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
SPAZMOTEK PLUS için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SPAZMOTEK PLUS ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi SPAZMOTEK PLUS Film Kaplı Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

Spazmotek Plus Film Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)


Spazmotek Plus Film Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Spazmotek Plus Film Tablet kısa ürün bilgisi

Spazmotek Plus Film Tablet kısa ürün bilgisi

Spazmotek Plus da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz Spazmotek Plus’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Spazmotek Plus ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. Spazmotek Plus’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir