Mepadol Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol, Klorzoksazon’dur. Mepadol Tablet, ağrı kesici ve kas gevşetici bir ilaçtır. İskelet kasındaki ağrı ve spazmları  gidermek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere ek tedavi olarak;   eklem   hastalıklarında ve tendon rahatsızlığında görülen ağrılar, yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,  bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrılar, boyun tutulması; boyun, omuz ve kol ağrılarının giderilmesinde  kullanılır.

Mepadol Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İskelet kasındaki ağrı ve spazmları  gidermek için fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere ek tedavi olarak;   eklem   hastalıklarında ve tendon rahatsızlığında görülen ağrılar, yangılı veya travmatik kas rahatsızlıkları,  bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrılar, boyun tutulması; boyun, omuz ve kol ağrılarının giderilmesinde  kullanılır.
 3. Eğer ciddi karaciğer hastalığınız veya  porfiri (karın ağrısı ve kas kramplarına neden olan bir çeşit kalıtsal hastalık) hastalığınız varsa ya da Çölyak hastalığınız (buğday ürünlerine karşı duyarlılıkla oluşan iltihabi bir bağırsak hastalığı) varsa, bu ilacı kullanmayınız.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra kendinizi iyi hissetmeye başlamanız  1 haftayı bulabilir. En iyi sonucu almak için ilacınızı düzenli kullanınız. Eğer 7 günlük bir kullanımdan sonra ağrılar devam ediyorsa, cilt döküntüsü, sürekli baş ağrısı gibi belirtilerinizde herhangi bir iyileşme görülmez, hatta daha da kötüleşirse ilacın kullanımını durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.
 5. İlacınızı, soğuk algınlığı ilaçları, narkotik ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, alerji ilaçları, uyku hapları ve anksiyete ilaçları gibi uyku verici ilaçlarla birlikte kullanmaktan kaçınınız. İlacınızı bu ilaçlarla birlikte kullanmak uyku halini daha da artırabilir. Bu ilaçlardan herhangi birini düzenli olarak kullanıyorsanız doktorunuza söyleyiniz.
 6. Eğer alkol bağımlılığınız varsa veya siroz hastasıysanız bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 8. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. İlacın kullanımı sersemlik ve baş dönmesine sebep olabileceğinden, araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde kullanımı önerilmediğinden, doktorunuza danışmadan kesinlikte kullanmayınız.

Mepadol Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her dozu  bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına yutunuz.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali,  anksiyete (endişe, korku), sinirlilik, mide bulantısı, karın ağrısı, gaz, hazımsızlık, mide ekşimesi, iştahsızlık, ishal, kabızlık, halsizlik, vücut ağrısı, ödem, idrar yapmada artış, ciltte kaşıntı ve döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Klorzoksazon

İlaç Marka İsmi: Mepadol Tablet

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir