Manuprin Granül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Metenamin mandelat’tır. Manuprin Granül, idrardaki ve idrar kesesindeki bakterilerle savaşarak, idrar yolu enfeksiyonlarını  tedavi edici bir ilaçtır.

Manuprin Granül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İdrardaki ve idrar kesesindeki bakterilerle savaşarak, idrar yolu enfeksiyonlarını  tedavi edici bir ilaçtır.
 3. Bu ilacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 4. Bu ilacı kullanırken, normalden çok daha fazla su tüketmelisiniz.
 5. Eğer böbrek hastalığınız varsa veya böbrek hastalığınız veya başka bir ilaç kullanımı ya da herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. Tedaviniz boyunca, idrarda yeterli su oranı ve asit dengesinin sağlanması için, doktorunuz fazladan bol bol su veya yaban mersini, erik ve kuru erik gibi  meyve suları içmenizi  ve diyetinizdeki protein miktarını artırmanızı tavsiye edebilir.
 7. Tedaviniz sırasında, turunçgil meyveleri ve portakal, limon ve greyfurt gibi meyve suları, süt ve süt ürünleri tüketiminden ve antiasitlerden kaçınınız. Bu tür ürünler ilacın etkinliğini azaltabilir.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

 

Manuprin Granül’ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu 1/2 bardak su ile eritiniz ve bekletmeden içiniz. Tercihen yemeklerden sonra ve gece yatmadan önce alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İdrar yaparken zorlanma veya ağrı ya da kanlı idrar yapımı gibi ciddi yan etkilerden herhangi biri  varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Metenamin mandelat
İlaç Marka İsmi:  Manuprin Granül

Manuprin Granül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
Manuprin Granül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Manuprin Granül kısa ürün bilgisi
Manuprin Granül kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir