MAJEZIK Topikal Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Flurbiprofen‘dir. MAJEZIK Topikal Jel, iltihap önleyici ve ağrı kesicidir. İltihap ve ağrı ile seyreden akut ve kronik kas-iskelet sistemi hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda ve yumuşak doku yaralanmalarında etkilidir. Eklem ve kas ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı (lumbago), romatoid artrit ve  ankilozan spondilitin sebep olduğu ağrılar ile  eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarında (bursit ve tendinit) görülen ağrılar, eklem çevresindeki dokuların iltihabı (periartrit), kapsül iltihabı (kapsulit) toplardamar iltihabı (flebit ), bağ dokusu iltihabı (fibrosit), kasların üzerini örten zarın iltihabı ( fasit), kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit) na bağlı ağrılar ile kazaların veya spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilmelere bağlı iltihabın önlemesinde ve ağrıların giderilmesinde  kullanılır.

Romatoid artrit: Halk arasında iltihaplı romatizma olarak bilinen esas olarak eklemlerde ağrı, şişlik, tutukluk ve fonksiyon kaybına yol açan, ancak vücuttaki diğer organları da etkileyebilen, yangılı, kronik  bir iltihaplı eklem hastalığıdır.
Ankilozan spondilit :Omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemler ile omurga, kuyruk sokumu kemiği ve leğen kemiğini birleştiren eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize ağrılı ilerleyici, iltihaplı romatizmal bir hastalıktır.

MAJEZIK Topikal Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İltihap ve ağrı ile seyreden akut ve kronik kas-iskelet sistemi hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda ve yumuşak doku yaralanmalarında etkilidir.
 3. Tedaviniz süresince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucu ve losyonları, böcek kovucular ve diğer cilt ürünlerini kullanmayınız.
 4. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın kullanımını  durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.
 5. Ağzınıza ve gözünüze kaçmasından kaçınız. Kaza ile teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 7. Jeli uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 8. İlacı uyguladıktan sonra  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 10. •12 yaşın altındaki  çocuklarda kullanılmamalıdır.
 11. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

MAJEZIK Topikal Jel’ in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Jeli tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulanan bölgede hafif ve orta şiddette kaşıntı, kızarıklık ve deri döküntüsü  yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi:  Flurbiprofen
İlaç Marka İsmi: MAJEZIK Topikal Jel

MAJEZIK Topikal Jel kullanma talimatı


MAJEZIK Topikal Jel kullanma talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir