İyi Toplum Yoktur PDF indir

İyi Toplum Yoktur PDF indir, İyi Toplum Yoktur kitabı 168 sayfadan oluşmakta ve 13.5 x 21 cm boyutundadır. İyi Toplum Yoktur kitabının kapağı ise Karton Kapak özelliğine sahiptir. TÜRKÇE dilinde yazılmış olan İyi Toplum Yoktur kitabını 9786053759249 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. İyi Toplum Yoktur kitabını PDF indir.

İyi Toplum Yoktur PDF

Nihan Kaya, çok ses getiren kitabı İyi Aile Yoktur’dan sonra, hiç farkında olmadan topluma uygun hâle getiriliş şekillerimizi ve bu mekanizmanın hem toplumun hem de bireyin gerçekten var olabilmesini nasıl engellediğini anlatıyor. İyi Aile Yoktur’un devam kitabı olan İyi Toplum Yoktur, sünnet, nikâh, düğün, kına gibi merasimlerin bize anlatılandan çok başka amaçlara dayandığını, her merasimin aslında bir kurban etme merasimi olduğunu savunurken, yine ezber bozuyor, doğru bildiğimiz inanışlarımızı altüst ediyor.
 
İnsanın en mühim aynası cinselliğidir. Aynı biçimde toplumlar da cinsiyet ve cinsellik üzerinden şekillenirler -nitekim, bu ikisi aslında aynı şeydir. Toplumun, bireyleri kendi uzantısına dönüştürebilmesi için, kadınlık ve erkeklik algısı yaratılır, bu algı merasimlerle pekiştirilir. Varlığından bir biçimde haberdar olduğumuz ve kanıksadığımız her merasim, bizi topluma kurban eder ve toplumu da ölü, işlevsiz kılar.
 
Törenlere verdiğimiz anlam, kendimize verdiğimiz anlamı ve yaşamımızın kontkarakterinin kimin elinde olduğunu belirlemektedir.

İyi Toplum Yoktur Özeti

İyi Toplum Yoktur Pdf Oku

İyi Toplum Yoktur Pdf indir

pdf indirme butonu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort