Duocid Flakon İ.M./İ.V. 1000 mg/500 mg

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ampisilin, sulbaktam’tır. DUOCID 1 g IM/IV enjektabl toz içeren flakon , vücut içerisindeki bakterilerle savaşan penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. DUOCID 1 g Flakon, alt ve üst solunum yolu (sinüzit, bronşit, orta kulak iltihabı, gırtlak kapağı iltihabı, zatürre gibi) enfeksiyonları,  kemik ve eklem enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması gibi);  karın içi enfeksiyonları (mide-bağırsak ve safra kesesi enfeksiyonları, karın zarı iltihabı gibi); bel soğukluğu (gonokok) , deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için kullanılır.

 DUOCID 1 g IM/IV enjektabl toz içeren flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. Penisilin grubu ilaçlara ve ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
  3. Eğer Mononükleoz, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal, böbrek hastalığı ve  geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji gibi rahatsızlıklarınız var ise; kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
  4. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
  5. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 DUOCID 1 g IM/IV enjektabl toz içeren flakon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın uygulaması hastane veya klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. DUOCID uygulandıktan sonra şiddetli karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
  2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle birlikte baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma gibi rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, hekiminize durumu bildirmelisiniz.

İlaç Etken Maddesi: Ampisilin(1000 mg), Sulbaktam (500 mg)
İlaç Marka İsmi: DUOCID 1 g IM/IV enjektabl toz içeren flakon
Sırasıyla : Antienfektifler (Sistemik), Sistemik Kullanım için Antibakteriyeller, Penisilinler, Penisilinli kombinasyonlar ve Ampisilin+ Sulbaktam şeklinde sınıflandırılmış olup, J01CR01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DUOCID 1 g IM/IV, PFIZER İLAÇLARI firmasının ürünüdür.

DUOCID 1 g için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DUOCID ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, DUOCID dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DUOCID 1 g IM/IV hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

DUOCID 1 g IM/IV enjektabl toz içeren flakon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DUOCID 1 g IM-IV enjektabl toz içeren flakon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DUOCID 1 g IM/IV enjektabl toz içeren flakon kısa ürün bilgisi

DUOCID 1 g IM-IV enjektabl toz içeren flakon kısa ürün bilgisi

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir