Cantabiline Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Himekromon’dir. Cantabiline Tablet, vücuttaki düz kasları gevşeterek spazmları düzenleyen ve spazm oluşumunu engelleyen bir ilaçtır. Safra yolları tedavisi ile ilgilidir. Safra yetmezliğinden oluşan sindirim bozuklukları ve ağız kuruması, bağırsaklarda gazı artışı, safra yolları spazmı ve buna bağlı ağrılar, safra kesesinin alınmasından sonra  oluşan fonksiyonel bozuklukların tedavisine kullanılır.

Cantabiline Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vücuttaki düz kasları gevşeterek spazmları düzenleyen ve spazm oluşumunu engelleyen bir ilaçtır. Safra yollarında etkilidir. Safra yetmezliğinden oluşan sindirim bozuklukları,bağırsak gazı artışı, ağız kuruması, safra yolları spazmı ve buna bağlı ağrılar, safra kesesinin alınmasından sonra  oluşan fonksiyonel bozuklukların tedavisine kullanılır.
  3. Eğer herhangi bir ciddi rahatsızlığınız varsa özellikle mide ve bağırsaklarınızla ilgili bir rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunu anlatınız.
  4. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Cantabiline Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacınızı aç karnına almalısınız. Yemek esnasında alınmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Bu ilacı kullanırken yan etki olarak ishal  görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Himekromon

İlaç Marka İsmi: Cantabiline Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir