CABRAL 400 mg Draje

CABRAL Draje nedir ve Endikasyon Bilgisi :

Feniramidol hidroklorür (kas gevşetici, ağrı kesicidir) etken maddesini içinde bulunduran CABRAL Draje, kaslarda incinme- zedelenmeye, üşütmeye, romatizmaya, siyatiğe veya strese bağlı olarak ya da omur kemiklerinin arasındaki  disk rahatsızlıklarına bağlı olarak boynun ense kısmı, bel-sırt bölgesi, bacaklar gibi vücudun çeşitli  kısımlarında görülen yerleşik veya ani tutulmaların (spazmların) rahatlatılması için kullanılır. CABRAL Draje, ayrıca su altı masajı veya fizik tedavi gibi diğer tedavileri desteklemek amacıyla da kullanılmaktadır.

 

CABRAL Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. CABRAL Draje, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliğe sahiptir.
 2. Eğer daha önceleri ilacın içindeki etken maddeye alerji ya da bileşiminde bulunan diğer maddelere alerji öykünüz olduysa; CABRAL Draje ile tedaviye başlamamanız gerekmektedir. Bu ilacı almaya başlamadan önce alerjik tepki gösterdiğiniz ilaçlar oldu ise bunları hekiminize eksiksiz olarak bildiriniz.
 3. Karaciğer veya böbrek hastalığına sahip olan kişiler, CABRAL Draje‘yi hekimle görüşmeden kullanmamalıdırlar.
 4. Tedaviniz sırasında, CABRAL ilacın uygulamasının ardından yaklaşık bir saat kadar dinlenmenizde fayda var. Bu süre zarfında araba, araç ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerden mümkün olduğunca sakınınız.
 5. CABRAL Draje‘nin gebelik ve/veya emzirme dönemlerinde kullanımına dair yeterli bilgi mevcut değildir. Hamilelik süresince hekim tarafından aksi söylenmedikçe CABRAL Draje asla kullanılmamalıdır. Eğer bebek emziren biriyseniz CABRAL Draje’yi hekiminize danışmadan kullanmayınız.

 

CABRAL Draje’nin Kullanım Şekli, nasıl kullanılır :

 1. CABRAL Draje tam anlamıyla hekiminin öngördüğü gibi kullanılmalıdır, bilhassa size uygun görülenden daha yüksek dozlarda ya da daha uzun sürelerde kullanmayınız. Reçetenizde size tarif edilen direktiflere lütfen uyunuz.
 2. CABRAL Draje‘nin çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Yetişkinler için günlük önerilen CABRAL Draje dozu: Günde 3 defa 1 veya 2 drajedir. İlacınızı yemeklerden sonra, 1 bardak suyla beraber bütün halde yutunuz.
 3. CABRAL Draje sadece size uygun görüldüğü için verilmiştir, başkasıyla asla paylaşmayınız.
 4. Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız bir acil servisi arayarak destek alınız. Bulantı, kusma, uyuşukluk CABRAL Draje‘nin doz aşımı belirtilerindendir.
 5. CABRAL Draje‘nin bir dozunu almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende kullanmaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç yutmayınız.

 

CABRAL Draje’nin Olası Yan Etkileri

 1. CABRAL Draje ile tedaviniz sürerken ya da ilacı aldıktan hemen sonra ürtiker(kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde,  dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik gibi allerjik tepki belirtilerinden birine ya da birkaçına sahipseniz, ilacınızı kullanmayı kesiniz ve acil yardım desteği alınız.
 2. Kaşıntı, uyuşukluk, dilde yanma duyusu, bulantı, midede dolgunluk hissi CABRAL Draje‘nin yan etkisi olarak görülebilir. Ancak bunların varlığında hekimle görüşüp ilacınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: CABRAL 400 mg Draje

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir