BILOKAN FORTE 9-6 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ginkgo biloba yaprak kuru ekstresi‘ dir. BILOKAN FORTE 9,6 mg Film Tablet, beyine ve uzuvlara kan akışkanlığını arttırarak hafızanın ve konsantrasyonun geliştirilmesine yardımcı olur, denge bozukluklarında dengelenmeyi iyileştirir, beyinde yaşa bağlı ortaya çıkan bazı hücresel değişiklikleri azaltır,  bellek performansı ve öğrenme  kapasitesini arttırır. Sinir hücrelerini koruyucu etkisi de vardır. BILOKAN FORTE, alzheimer tipi bunama (demans), damar hastalıklarına bağlı bunama veya karışık formlarındaki bunama gibi beyin ile ilgili performans bozukluğu tedavisinde ve tıkayıcı tipte damar hastalıklarına bağlı bacak ağrısı, kesik topallama – ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesinde ve denge bozukluğu, baş dönmesi,  kulak çınlaması tedavisinde
kullanılmaktadır.

BILOKAN FORTE 9,6 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BILOKAN FORTE, alyuvarlar ve kan pıhtılaşma hücreleri üzerine etki ederek, beyine ve uzuvlara kan akışkanlığını arttırır. Beyine kan akışının artması, hafızının ve konsantrasyonun gelişmesine, ruh halinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Endişe , kaygı, stres,baş dönmesi , kulak çınlaması ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkları azaltır. Uzuvlara kan akışını arttırıcı etkisiyle de ağrısız yürüme mesafesini artırır, vertigo, kulak çınlaması ve denge bozukluklarını iyileştirir.
 3. Eğer kan pıhtılaşma bozukluğu veya  herhangi bir kanama probleminiz varsa ya da kan  pıhtılaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız, beyin kanaması geçirdiyseniz veya sara hastasıysanız BILOKAN FORTE‘ yi kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
 4. Ameliyat sonrası kanamayı artırdığına dair bazı vaka örnekleri olduğundan dolayı herhangi bir ameliyat olma durumunuz var ise ameliyat olmadan belli bir süre önce BILOKAN FORTE‘ nin alımını durdurmanız gerekebilir. Cerrahınıza ameliyat öncesi bu ilacı kullandığınızı bildiriniz.
 5. MAO inhibitörleri (depresyon tedavisinde kullanılan bir tedavi grubu) ile birlikte kullanımından kaçınınız.
 6. Antibiyotik grubu ilaçlar ile birlikte kullanıldığında işitme kaybınızda ve dengenizde bozulma olabilir, bu yüzden bu ilaçlarla birlikte kullanımında dikkatli olunuz.
 7. •12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanmayınız.

BILOKAN FORTE 9,6 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. Demans sendromunda günlük önerilen doz: Günde 3 kez 1-2 tablet (Günlük doz 120-240 mg ginkgo biloba ekstresine eşdeğer olacak şekilde). Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve bu kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir. 3 aylık bir tedaviden sonra, tedavinin devam edip etmeyeceği kontrol edilmelidir.
  Periferik arteriyel okluzif hastalık, vertigo, kulak çınlamasında günlük önerilen doz:  Günde 3 kez 1 tablet veya günde 2 kez 2 tablet. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi
  minimum 6 haftalık tedavi gerektirir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi:  Ginkgo biloba yaprak kuru ekstresi
İlaç Marka İsmi: BILOKAN FORTE 9,6 mg Film Tablet

BILOKAN FORTE 9,6 mg Film Tablet (ilaç prospektüsü, nedir ne için kullanılır, nasıl kullanılır, kullanmadan önce dikkat edilmesi hususlar, yan etkileri)

BILOKAN FORTE 9,6 mg Film Tablet
Ağızdan alınır.
• Etkin madde: Her film tablette, etkin madde olarak 9,6 mg ginkgo glikozitleri içerecek şekilde standardize edilmiş 40 mg ginkgo biloba yaprakları kuru ekstresi, boyar madde olarak titandioksit ve sarı demiroksit bulunur.
1. BİLOKAN FORTE nedir ve ne için kullanılır?
• BİLOKAN FORTE, özel üretim yöntemiyle ginkgo bilobanın yapraklarından elde edilen zenginleştirilmiş maddeler içerir.
• BİLOKAN FORTE, içeriğindeki ginkgo biloba yaprağı kuru ekstresinin gösterdiği birçok etkiye bağlı olarak (sinir dokusunu koruyucu, antioksidan, antitrombositer gibi) beyin damarları ve çevresel damarlar üzerinde etkili bir ilaçtır.
– Organik beyin sendromlarında görülen demansiyel şikayetler (konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık), ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması ve baş ağrısı durumlarında ve Periferik okluzif arter hastalıklarında görülen kesikli topallamada (Fontaine Stage II) ağrısız yürüme mesafesinin artırılmasında etki gösterir.
• BİLOKAN FORTE, aşağıda belirtilen durumların tedavisinde kullanılır:
– Kanın akışkanlık özelliğini düzeltir ve özellikle küçük ve çok küçük çaplı damar
yatağındaki kan akımını hızlandırır.
– Hem beyin hem de kol ve bacaklarda dokuların kandan ve oksijenden yararlanmalarını artırır ve oksijen eksikliğinin doku hücrelerinde yaptığı zararlı etkiyi engeller: Yaşa bağlı muskarinerjik ve alfa 2-adrenoseptörlerdeki azalmanın inhibisyonu,
beyin ve retina ödeminin azalması ile nöroprotektif etki.
– Serebral performans bozukluklarında görülen entellektüel yetenek ve aktivite azalmasını düzeltir. Böylece baş dönmesi, kulak çınlaması, baş ağrısı, hafıza zayıflığı ile anksiyete beraberindeki ruhsal uyum bozukluklarını da düzeltebilir.
– Kol ve bacaklardaki hassasiyet, karıncalanma, uyuşma ve soğukluk hislerini azaltır.
Kesikli topallama (Đntermittan kladikasyo) hallerindeki ağrıyı azaltarak, ağrısız yürüyebilme süresini önemli ölçüde artırır.
Bilokan Forte, karbohidrat metabolizması üzerinde etkisi olmadığından diyabetli hastalar tarafından da kullanılabilir.
2. BİLOKAN FORTE’ yİ kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
• Ginkgo bilobaya veya BİLOKAN FORTE’ nın içerisindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa (aşırı duyarlıysanız),
• Beyin ile ilgili kullanım alanlarında BİLOKAN FORTE ile tedaviye başlamadan önce, hastalık belirtilerinin özgün bir tedavi gerektiren herhangi bir nedene bağlı olup olmadığının doktorunuz tarafından belirlenmesi gerektiğini dikkate alınız.
Hamilelik
İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. BİLOKAN FORTE hamilelerde kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Emzirme
İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. BİLOKAN FORTE emzirme döneminde kullanılmamalıdır.
Araç ve makine kullanımı
BİLOKAN FORTE’ nİn araç veya makine kullanma yeteneğiniz üzerine etkisi bilinmemektedir.
BİLOKAN FORTE’ nİn içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler
İçeriğinde laktoz vardır. Bu nedenle kalıtsal galaktoz intoleransı, özel kalıtsal laktaz eksikliği formu (Lapp Lactase Deficiency) veya glukoz-galaktoz
malabsorpsiyonu olan hastalarda kullanılmamalıdır.
Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı
Antikoagülan ve antiplateletlerle ciddi etkileşmesi nedeniyle ihtiyatla kullanılmalı ve hasta izlenmelidir.
Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.
3. BİLOKAN FORTE  nasıl kullanılır?
• Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak ilacınızın dozunu ve tedavi süresini belirleyecektir. BİLOKAN FORTE’  yi alırken her zaman doktorunuzun talimatlarına kesin olarak uyunuz. Emin olmadığınız bir durumda doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Demans sendromu
Günde 3 kez 1-2 tablet (Günlük doz 120-240 mg ginkgo biloba ekstresine eşdeğer olacak şekilde). Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve bu kronik hastalıkta en az 8 hafta sürmelidir. 3 aylık bir tedaviden sonra, tedavinin devam edip etmeyeceği kontrol edilmelidir.
Periferik arteriyel okluzif hastalık, vertigo, kulak çınlaması
Günde 3 kez 1 tablet veya günde 2 kez 2 tablet. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi
minimum 6 haftalık tedavi gerektirir. Belirtilen tedavi sürelerinin tamamlanmasından sonra tedavinin devam edip etmeyeceği doktorunuz tarafından kontrol edilmelidir. Doktorunuz, BİLOKAN FORTE ile tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir. Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, bu talimatları takip ediniz.
BİLOKAN FORTE’ nin gebelerde ve çocuklarda kullanılması önerilmez.
• Uygulama yolu ve metodu:
Tabletler çiğnenmeden bir miktar sıvı (tercihen bir bardak içme suyu) ile birlikte yemeklerden sonra ağız yoluyla alınır.
Eğer BİLOKAN FORTE’ nin etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise, doktorunuz veya da eczacınız ile konuşunuz.
Kullanmanız gerekenden daha fazla BİLOKAN FORTE kullandıysanız
BİLOKAN FORTE’ nin aşırı dozda kullanımında, yan etkilerde artış görülür. BİLOKAN FORTE’ den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.
BİLOKAN FORTE’ yi kullanmayı unutursanız
Unutulan dozu tamamlamak için çift doz almayınız.
BİLOKAN FORTE ile tedavi sonlandırıldığında oluşabilecek etkiler:
Doktorunuz size ilacınızı kullanmayı ne zaman sonlandıracağınızı ve oluşabilecek etkileri söyleyecektir.
4. Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi, BİLOKAN FORTE’ nin içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.
Çok az sayıda hastada hafif gastrointestinal rahatsızlık, baş ağrısı ve allerjik deri reaksiyonları gözlenmiştir.
Eğer burada bahsi geçmeyen herhangi bir farklı yan etki  ile karşılaşırsanız, doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.
5. BİLOKAN FORTE’ nin saklanması
BİLOKAN’ ı çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. 25 °C’nin altındaki oda sıcaklığında ve kuru yerde saklayınız.
Eğer üründe ve/veya ambalajında bozukluklar fark ederseniz BİLOKAN’ ı kullanmayınız. Son kullanma tarihi ile uyumlu olarak kullanınız. Kutu üzerinde yazılı olan son kullanma tarihinden sonra BİLOKAN’ı kullanmayınız.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort