Vomet I.M. Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür’ dür. Vomet I.M. Ampul, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir ilaçtır. Mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde kullanılır.  Kullanımı yetişkinler içindir.

Vomet I.M. Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir hassasiyet durumu daha önce yaşadıysanız; kullanmanız önerilmez.
 2. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali ve uyku halini arttırmaktadır.
 3. Soğuk algınlığı ilaçları, ağrı kesici ilaçlar, kas gevşeticiler, nöbet ilaçları, depresyon ve anksiyete ilaçları gibi uyku veren ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Eğer uyku veren bu ilaçlardan birini kullanıyorsanız bu ilacı kullanırken mutlaka doktorunuza söyleyiniz.
 4. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar kesesi problemleri ya da idrar yapmada güçlük, prostat büyümesi, karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığı durumlarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir ya da doktorunuz doz ayarlamalarına  ihtiyaç duyabilir.
 5. Çocuklarda VOMET kullanılmamalıdır.
 6. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine ve araba kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlarda dikkatli olunuz.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Vomet I.M. Ampul’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç kas içine enjeksiyon yolu ile uygulanır.  İlacın uygulaması dikkat gerektirdiğinden bir sağlık profesyonelinden yardım almalısınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Sarılık, istem dışı kasılmalar, kontrol edilemez şekilde titreme, kas krampları ve kas spazmları  gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup doktorunuza  durumu bildiriniz.

İlaç Etken Maddesi: Trimetobenzamid
İlaç Marka İsmi: VOMET I.M. Ampul
VOMET, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Antiemetikler ve Trimetobenzamid şeklinde sınıflandırılmış olup, R06AA10 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz VOMET, İ.E.ULAGAY İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

VOMET Ampul Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

VOMET ampul Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

VOMET Ampul’ün kısa ürün bilgisi

VOMET Ampul'ün kısa ürün bilgisi

VOMET de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz VOMET ‘i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. VOMET ‘i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir