Voltaren Patch Flaster

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Diklofenak epolamin‘dir. Voltaren Patch Flaster, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri  azaltır. Voltaren Flaster, diz kireçlenmesinin (diz osteoartritinin) bölgesel tedavisinde; kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilmelerde oluşan ağrı, şişme ve iltihabi durumların tedavisinde  kullanılmaktadır.

 

Voltaren Patch Flaster Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. 
  2. Voltaren Flaster, ağrı kesicidir.
  3. Tedavi süresince bronzlaşma salonları da dahil güneşe maruz kalmaktan kaçınınız.
  4. Açık yaralı, egzamalı, enfeksiyonlu, döküntü oluşmuş, yanık ya da yaralı ciltlerde Voltaren Flaster‘ i kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
  5. Voltaren Flaster‘ i, 14 günden daha uzun süre kullanmayınız.
  6. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

Voltaren Patch Flaster’in Kullanım Şekli :

  1. Hekiminiz Voltaren Flaster ilacını nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da tavsiye edilenden daha uzun süre kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
  2. Flaster içeren ambalajı makas işaretli çizginin üzerinden kesiniz. İçerisinden 1 flaster aldıktan sonra, ambalajı tekrar açtığınız kenara bastırarak kapatınız. Flasteri bütün olarak kullanınız, kesmeyiniz veya yırtmayınız. Flaster üzerindeki plastik film tabakasını çıkarınız ve tedavi edilecek bölgeye düzgün bir şekilde yapıştırınız.

 

Voltaren Patch Flaster’in Olumsuz yan etkileri :

  1. Zor nefes alıp verme, kurdeşen, yüzde, ağız etrafında, dilde ve boğazda şişkinlik gibi alerjik bir durumla karşılaştığınızda acilen hekiminizle görüşünüz ve acil tedavi desteğine ihtiyacınız olabileceği için hemen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  2. Tedavi edilen bölgede kızarıklık, kaşıntı, deri döküntüsü ve deri iltihabı gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Diklofenak epolamin
İlaç Marka İsmi: Voltaren Patch Flaster

Voltaren Patch Flaster kullanma talimatı


Voltaren-Patch-Flaster-İlaç-Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir