Vagi-Hex Vaginal Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Heksetidin‘ dir. Vagi-Hex Vaginal Tablet, vajinal bölgede mantar ve bakterileri öldürücü antiseptik bir ilaçtır.  Vagi-Hex, vajinal antiseptik gerektiren vajinal mantar enfeksiyonu (vulvovajinal kandidoz) ve vajina içerisinde yanma, kızarıklık, kaşıntı, şişme, anormal akıntı  ile belirgin vajina iltihabı  (vajinit) tedavisinde kullanılır.

 

Vagi-Hex Vaginal Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  Vagi-Hex, vajinal antiseptik gerektiren vajinal mantar enfeksiyonu  ve vajina iltihabı (vajinit) tedavisinde kullanılır
 3. Tedaviniz sırasında kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate alınız. Adet döneminizde dahil olmak üzere reçete edilen süre boyunca kullanınız. İlacın kullanımını vaktinden önce bırakmanız halinde eski şikayetleriniz tekrarlayabilir.
 4. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz.
 5. Tedaviniz süresince ve sonrasında kişisel hijyene özen gösteriniz. Yeni bir enfeksiyon oluşmaması için kullandığınız çamaşır ve havluların  pamuklu  olmasına dikkat ediniz, kullandığınız çamaşırınızı her gün değiştiriniz ve genital bölge temizliğini ihmal etmeyiniz.
 6. Tedaviniz süresince cinsel ilişkiden kaçınınız. Enfeksiyonu partnerinize bulaştırmamak için kondom kullanmanız yeterli olmayabilir.
 7. Eğer ilacı düzenli olarak kullandığınız halde belirtilerinizde iyileşme görülmüyorsa ya da başka enfeksiyon belirtileri varsa, doktorunuza başvurunuz.
 8. İlacın çamaşırlarınıza bulaşmaması için ped kullanınız, kesinlikle tampon kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

 

Vagi-Hex Vaginal Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Sırtüstü yatar pozisyonda bacaklarınızı hafifçe yukarı doğru çekiniz.  Vajinal tableti su ile ıslatınız ve yavaşça vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz. Ve yaklaşık yarım saat ayağa kalkmayınız. Vajinal tabletin uygulanması için en uygun zaman gece yatmadan hemen öncedir. Bu sayede tablet bütün gece vajinanın içerisinde kalacaktır.
 3. Tableti vajina içerisine uygulamadan hemen önce su ile ıslatmanız tavsiye edilir.
 4. Tedavi süresi: günde 2 defa sabah 1, gece yatmadan önce 1 tablet olmak üzere 6 gün süreyle vajinaya uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulama bölgesinde kaşıntı, yanma, şişlik, ağrı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Heksetidin
İlaç Marka İsmi:  Vagi-Hex Vaginal 12 Tablet

Vagi-Hex Vaginal 12 Tablet kullanma talimatı


Vagi-Hex Vaginal 12 Tablet kullanma talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir