ULTRALAN CRINALE Solüsyon

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Fluokortolon pivalat ve Salisilik asit’tir. ULTRALAN CRINALE Solüsyon, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan bir kremdir. İltihap ve kaşıntı önleyici, iyileştirici ve kan damarlarını büzücü etkisi vardır. Ayrıca derinin en dış tabakasının soyularak pul pul dökülmesini sağlar. Sedef hastalığı; kaşıntılı el ve ayak derisi iltihabı (dishidrotik egzama);   sürekli kaşınmaya bağlı egzama (nörodermit); kronik egzama; saç derisinin alışılmadık şekilde yağ üretmesinde; üst deride iltihabi olmayan kabuklanmalarla belirgin cilt rahatsızlığında; üreme organları/anüs bölgesinde görülen egzama; yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısımlarında görülen fakat nedeni belli olmayan iltihaplı ve kaşıntılı cilt hastalığında (unna hastalığı) ve dış işitme yolunda görülen egzamaların tedavisinde kullanılır. 

ULTRALAN CRINALE Solüsyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İltihap ve kaşıntı önleyici, iyileştirici ve kan damarlarını büzücü etkisi vardır. Ayrıca derinin en dış tabakasının soyularak pul pul dökülmesini sağlar.
 3. Bu ilaç, kulak zarının delik olduğu durumlarda, kulağa uygulanmamalıdır.
 4. Eğer böbrek rahatsızlığınız veya mide-oniki parmak bağırsağı ülseri geçirdiyseniz veya şu an varsa ya da kan ile ilgili bir hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve özel gözetime ihtiyaç duyulabilir.
 5. İlacı ciltte doku kaybı ile birlikte görülen iltihaplı yaralara ve çatlamış cilde uygulamayınız. Eğer ilaç bu bölgelere temas ederse, bol su ile yıkayınız.
 6. Bu ilaç bakteri, mantar ve virüs kaynaklı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 7. İlacı gözlerinize ve ağzınıza temastan kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer bir çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Tedavi edilen bölgeyi sarmak, cildin emdiği ilaç miktarını artırabilir.
 9. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 10. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün  sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 11. İlacı, süt çocukları ve küçük çocuklara uygulamayınız.
 12. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği dozu ve kullanma süresini dikkate alınız.
 13. Eğer virüs kaynaklı herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, çiçek hastalığı gibi)  varsa veya verem (tüberküloz) hastalığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
 14. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 15. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

ULTRALAN CRINALE Solüsyon’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı, elleriniz dışında herhangi bir bölgeye uygulayacaksanız, her kullanımdan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek bölgeye ilacı birkaç damla damlatınız ve hafifçe ovarak yediriniz.  Damlatılan ilacın kurumasından sonra aynı işlemi bir iki kez daha tekrarlayınız. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Ağız etrafında kırmızı kabarcıklar ile belirgin bir deri hastalığı ( perioral dermatit)  görüldünde ilacın alımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
 3. Ciltte kuruluk ve hafif tahriş ve yanma hissi gibi geçici ve hafif yan etkiler de görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Fluokortolon pivalat ve Salisilik asit

İlaç Marka İsmi:  ULTRALAN CRINALE Solüsyon

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort