TOLDIN 2 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Tolterodin’dir. TOLDIN 2 mg Film Tablet, idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltan ve sıkışmadan dolayı idrar kaçırma rahatsızlığını tedavi eden bir ilaçtır. İdrar kesesindeki kasları gevşetir. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu ve idrar kaçırma gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) rahatsızlığı olan hastaların tedavisinde kullanılır.

TOLDIN 2 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TOLDİN etkileşim: kolinerjikler , diğer antimuskarinikler, AIDS ilaçları, makrolid gurubu antibiyotikler, itrakonazol, ketokonazol gibi mantar ilaçları, sisaprid, metoklopramid, antiaritmik ilaçlar
 3. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden hekiminize gösteriniz.
 4. Tedavi edilmemiş veya kontrol altına alınmamış dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom) hastalığınız, idrar yapamama ve idrar kesesinde (mesanede) aşırı idrar toplanması durumu, çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis)rahatsızlığı, ağır derecedeki ülseratif kolit hastalığı ve toksik megakolon rahatsızlıklarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız.
 5. Eğer idrar kesesi (mesane) ağzında tıkanma, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, göz (glokom).tansiyonu, kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu öyküsü, idrar kesesi (mesane) ağzında tıkanma, mide fıtığı ya da mide veya bağırsaklarda tıkanıklıkla ilgili bozukluk durumlarından herhangi birisi var ise doktorunuzu bilgilendirmeden kullanmayınız.
 6. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınınız. Alkol ilacın yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 7. Kullanımı baş dönmesi, uyku hali, halsizlik ve görmede bulanıklığa sebebiyet verebileceğinden araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 8. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TOLDIN 2 mg Film Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. TOLDIN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemek öncesi veya yemek sonrası alınabilir.
 3. Yetişkinlerde günde 2 defa 1 mg ya da 2 mg TOLDİN tablet
 4. TOLDİN’in faydasını göstermesi 4 haftayı bulabilir

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali, sersemlik, halsizlik, bulanık görme, ağız kuruluğu, ödem, çarpıntı, kabızlık, karın ağrısı, gaz, ishal, ağrılı veya zor idrara çıkma, mesaneyi boşaltamama yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Tolterodin
İlaç Marka İsmi:  TOLDIN 2 mg Film Tablet
TOLDIN 2 mg , sırasıyla; Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları, Ürolojikler,  Üriner antispazmodikler ve Tolterodin tartarat şeklinde sınıflandırılmış olup, G04BD07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz TOLDIN 2 mg, BİOFARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

TOLDIN 2 mg Film Tablet İlaç Prospektüsü (kullanım talimatı)


toldin-2-mg-film-tablet-ilac-prospektusu

TOLDIN 2 mg Film Tablet’in kısa ürün bilgilendirmesi

TOLDIN 2 mg Film Tablet'in kısa ürün bilgilendirmesi

TOLDIN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir