TIOZONE Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Tiyokonazol ve Hidrokortizon Asetat‘ tır. TIOZONE Krem, vücutta kızarıklık, kaşıntı ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan, mantar ve bakterilerin cilt üzerinde çoğalmalarını engelleyen bir kremdir. Mantar enfeksiyonlarında görülen kaşıntıyı ve iltihap belirtilerini azaltır. TIOZONE, üst göğüs derisi ve kolların üst kısımlarında pullanma gösteren açık kahverengi lekelerle belirgin mantar enfeksiyonu ve ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea kruris) gibi iltihabi belirtilerle birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç tedavisinde kullanılmaktadır.

 

TIOZONE Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TIOZONE, mantar enfeksiyonlarında görülen kaşıntıyı ve iltihap belirtilerini azaltır.
 3. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 4. Eğer herhangi bir ilaca karşı alerjiniz veya virüs kaynaklı herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, çiçek hastalığı gibi); ağız çevresindeki iltihaplı yaralar, gül hastalığı veya aşı sonrası görülen deri reaksiyonlarınız varsa; kullanmayınız.
 5. Göz tansiyonu (glokom) oluşabileceğinden, göz çevresine uygulamayınız.
 6. Makat ve genital bölge alanına uygulamayınız.
 7. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 8. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymeyiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Ayaklar yıkandıktan sonra parmak aralarını tamamen kurutunuz ve çoraplarınızı her gün düzenli olarak değiştiriniz.
 9. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara düzenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, her gün değiştirilmeli ve kaynatılarak yıkanmalıdır.
 10. Tedavi süresi genellikle bir  haftadır. Bu süre içerisinde iyileşme görülmezse doktora başvurunuz.
 11. •12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 12. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmalıdır. Bebek emziriyorsanız göğüslerinize uygulamayınız. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde özellikle geniş cilt yüzeylerine uygulamaktan ve uzun süreli kullanımdan kaçınınız.

 

TIOZONE Krem’ in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Kremi ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 3. Günde 2 defa uygulanır.
 4. Tedavi süresi yaklaşık 1 haftadır. Bir hafta içerisinde şikayetlerinizde bir düzelme görülmezse doktora başvurunuz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan bölgede ödem yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tiyokonazol, Hidrokortizon Asetat
İlaç Marka İsmi: TIOZONE Krem

TIOZONE Krem kullanma talimatı


TIOZONE-Krem-İlaç-Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir