THERMO SULIDIN likit jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Nimesulid, Kapsaisin‘dir. THERMO SULIDIN likit jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltarak iltihap giderici ve ağrı kesici etkiler gösterir. THERMO SULIDIN, omurga veya eklemlerde aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, artroz, kireçlenme) ve tenosinovit (kas kiriş kılıfının iltihabı), tendinit, bursit gibi eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarına bağlı ağrılar  ile bel ağrısı, sırt ağrısı gibi akut kas ve iskelet sistemi ağrılarında ve kaza veya spor yaralanmalarına bağlı el ve ayaklardaki akut burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen ağrılarda kullanılmaktadır.

 

THERMO SULIDIN likit jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. THERMO SULIDIN, iltihap giderici ve ağrı kesici bir jeldir.
 3. Daha önceden aspirin ve türevlerinden herhangi bir ilaç kullandığınızda astım atağı, nazal polip, nezle veya derinizde alerjik reaksiyonlar geliştiyse; bu ilacı kullanmayınız. Tedaviniz sırasında bu belirtilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın kullanımını derhal kesiniz.
 4. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 6. Geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız ve uzun süreli kullanımdan kaçınınız.
 7. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacın kullanımını kesip, doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
 8. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 9. Uygulama esnasında ilacın giyeceklere teması halinde boyayabileceğinden, giyeceklere değmemesine dikkat ediniz.  Oluşan lekeler giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 10. Ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 11. Tedaviniz sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 12. • 12 yaşından küçüklerde kullanmayınız.
 13. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

THERMO SULIDIN likit jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Jeli ağrılı bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Kesinlikle kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyiniz. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı gibi yan etkiler  görüldüğünde, doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Nimesulid,  Kapsaisin
İlaç Marka İsmi: THERMO SULIDIN likit jel

THERMO SULIDIN likit jel kullanma talimatı


THERMO SULIDIN likit jel kullanma talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort