Tears Naturale Free Göz Damlası

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Dekstran 70, Hidroksipropil metilselüloz’dur. Tears Naturale Free Göz Damlası, göz kuruluğu ile ilgili yanma ve tahriş şikayetlerinin giderilmesi ve güneş yada rüzgara maruz kalma sonucu oluşan gözlerdeki  rahatsızlıkların giderilmesi  ile ilgilidir. Gözleri nemlendiren bir ilaçtır.

Tears Naturale Free Göz Damlası Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Göz kuruluğu ile ilgili yanma ve tahriş şikayetlerinin giderilmesi ve güneş yada rüzgara maruz kalma sonucu oluşan gözlerdeki  rahatsızlıkların giderilmesi  ile ilgilidir. Gözleri nemlendiren bir ilaçtır.
 3. Eğer gözünüzde mantar, virüs veya bakteri enfeksiyonu varsa, bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 4. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra lenslerinizi takabilirsiniz.
 5. Eğer, ilacı kullanmaya başladıktan sonra 72 saat sonrasında şikayetlerinizde iyileşme olmazsa ya da daha kötüleşirse doktorunuza başvurunuz.
 6. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, kızarıklık  görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.
 7. Damlalığın ucunu eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse gözde enfeksiyon oluşabilir ve bu durum görme kaybına kadar varacak ciddi hasarlara sebep olabilir.
 8. İlacın kullanımı geçici görme bulanıklığına sebep olabileceğinden, araç veya makine kullanmak gibi dikkat gerektiren aktivitelerden kaçınınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Tears Naturale Free Göz Damlası’nın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Gözde görme bozukluğu, yanma, batma, ağrı, kızarıklık ve kaşıntı  gibi yan etkilerden herhangi biri görülürse ilacın kullanımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Dekstran 70, Hidroksipropil metilselüloz

İlaç Marka İsmi:  Tears Naturale Free Göz Damlası

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir