Spectracef Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Sefditoren pivoksil’dir. Spectracef Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. Solunum yolu (bademcik iltihabı, farenjit, orta kulak iltihabı, bronşit, toplum kökenli zatürre, sinüzit, kızıl, boğmaca gibi) enfeksiyonları; idrar yolu enfeksiyonları (idrar kesesi iltihaplanması ve böbrek iltihabı gibi); deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarını (apse, çıban, kıl kökü iltihabı, yanık gibi) tedavi eden bir ilaçtır.

Spectracef Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Solunum yolu (bademcik iltihabı, farenjit, orta kulak iltihabı, bronşit, toplum kökenli zatürre, sinüzit, kızıl, boğmaca gibi) enfeksiyonları; idrar yolu enfeksiyonları (idrar kesesi iltihaplanması ve böbrek iltihabı gibi); deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarını (apse, çıban, kıl kökü iltihabı, yanık gibi) tedavi eden bir ilaçtır.
 3. Eğer karaciğer hastalığınız varsa veya böbrek hastalığı ya da  diyaliz tedavisi görüyorsanız veya beslenme bozukluğunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 4. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 5. Bu ilacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun başlangıç işareti olabilir. İlacın kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayınız, derhal doktorunuza başvurup, acil yardım isteyiniz.
 7. Bu ilacı herhangi bir antiasit veya mide asidi azaltıcı bir ürün ile birlikte kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Spectracef Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte tercihen yemeklerle birlikte ya da yemeğin ilk 30 dakikası içerisinde alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı ve sulu ishal, kanlı idrar, ciltte sararma ve solukluk, koyu renk idrar, yüksek ateş, bilinç bulanıklığı, güçsüzlük, halsizlik, ani hastalık nöbeti, kolay kanama ve çürük oluşumu, sarılık gibi yan etkilerde  derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Sefditoren pivoksil

İlaç Marka İsmi: Spectracef Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir