PENFLOX 500 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken Maddesi Flukloksasilin‘ dir. PENFLOX 500 mg Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir mikrop türü olan stafilokok adlı bakterinin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. PENFLOX, bademcik iltihabı, sinüzit, dış kulak yolu iltihabı ve orta kulak iltihabı, laranjit, farenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; bakteriyel zatürre, akut/kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve akciğer enfeksiyonları; bakteri kaynaklı beyin zarı iltihabı (bakteriyel menenjit); septisemi (kan enfeksiyonu); idrar kesesi (mesane), böbrek ve  idrar yolu enfeksiyonları, yumurtalık iltihabı, prostat iltihabı gibi genital bölge enfeksiyonları; karın zarı iltihabı; bakterilerin neden olduğu kalp iç zarı enfeksiyonları; kemik ve kemik iliği enfeksiyonları; bağırsak iltihabı; hayvan ısırmaları, bulaşıcı deri hastalığı impetigo, selülit, kıl kökü iltihabı, sivilce,  enfekte yaralar, iltihaplı cilt yanıkları, abse, çıban, dolama (paronişi) yılancık gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası enfeksiyon oluşumunun önlenmesi amacıyla da kullanılır.

PENFLOX 500 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Etkin madde Flukloksasilin, bir mikrop türü olan stafilokok adlı bakterinin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir.
 3. Eğer geçmişte penisiline/antibiyotiğe alerjiniz olduğu söylenmişse; PENFLOX‘ u kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 4. PENFLOX‘ u kullanırken alerjik reaksiyon gelişirse, ilacın kullanımını kesip, uygun tedavi için doktorunuzla görüşünüz.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa PENFLOX‘ u kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 6. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir. Doktorunuzun tavsiye ettiği doz ve kullanma süresini dikkate alınız.
 7. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli bir şekilde kullanınız.
 8. Hamilelik döneminde, sadece olası faydası, olası riskinden fazla olduğu durumlarda kullanılır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunu fark ederseniz doktorunuza danışınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

PENFLOX 500 mg Film Tablet’ in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. Günün aynı saatlerinde almaya özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Mide bulantısı, ishal, hafif deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Flukloksasilin
İlaç Marka İsmi: PENFLOX 500 mg Film Tablet
PENFLOX sırasıyla; Sistemik Antienfektifler, Antibakteriyeller (Sistemik), Penisilinler, Beta-laktamaz resistan penisilinler ve flukloksasilin şeklinde sınıflandırılmış olup, J01CF05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PENFLOX, FARMAVİP İLAÇ VE KOZMETİK SANAYİ firmasının ürün

PENFLOX 500 mg Film Tablet’e ait kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PENFLOX 500 mg Film Tablet'e ait kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PENFLOX 500 mg Film Tablet’in kısa ürün bilgisi

PENFLOX 500 mg Film Tablet'in kısa ürün bilgisi

PENFLOX da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. PENFLOX’ u size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir