Novalgin Ampul

Endikasyon Bilgisi :

Metamizol sodyum etken maddeli Novalgin IM/IV Ampul, ani ve kontrol edilemeyen normalin üstündeki ağrıda ve yüksek ateşte kullanılmaktadır. Novalgin Ampül,  böbrekte taş veya kum dökme ile alakalı safra ve idrar yolunda krampın eşlik ettiği ağrılar, sindirim sisteminin (mide, bağırsak) krampları; romatizmaya, kireçlenmeye, travmatik kemik kırığı, doku ezilmesi, gut, varis, fıtık ve siyatiğe bağlı ağrılar; grip, soğuk algınlığı yada enfeksiyon hastalıklarındaki yüksek ateşte; regl sancısının , migren ve diş apsesinin dayanılmaz ağrılarında hemen başlayan kuvvetli etkisi ile ağrıyı dindirerek, vücudun gevşemesini sağlar.

 

Novalgin Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

•İlacın etken maddesine daha önce bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.
•Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise Novalgin ampulü hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
Novalgin ampul az ağrılı durumların tedavisinde kullanılmamalıdır.
•İlacın uygulanmasından sonra nabzınızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi alışılmadık belirtilerde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
•İlacın kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
Novalgin ampul üç aylıktan küçük, beş kilodan aşağı süt çocuklarına verilmemelidir.
•Hamilelikte özellikle 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuru görülebilir; süt veren kadınlarda Novalgin ampul emzirilen çocuğa zarar verir.

 

Novalgin Ampul’ün Kullanım Şekli :

-Bu ilaç  hekim tarafından nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da Novalgin Ampülün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
Novalgin Ampül , kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

 

Novalgin 2,5 g IM/IV Ampul Yan Etkileri :

Novalgin Ampül kullanımının ardından şuur kaybı, boğaz, yüz, dudaklarınızda veya dilinizde şişkinlik, soluma zorluğu gibi bir durum geliştiyse acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum
İlaç Marka İsmi: Novalgin 2,5 g IM/IV Ampul

Novalgin Ampul İlaç Prospektüsü


Novalgin Ampul İlaç Prospektüsü

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir