NOSKAR JEL

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Soğan eksraktı (Allium Cepa), Heparin Sodyum, Allantoin‘dir. NOSKAR JEL,  yaranın kapanmasından sonra, oluşabilen cilt üzerindeki yara izi dokularının tedavisinde etki gösterir. Herhangi bir cilt hastalığı sonrası ciltte  oluşan izler, çukur şeklinde yara izleri (sivilce izleri gibi), ameliyat, kol veya bacak gibi çıkıntı şeklinde organların kesilmesi, yanık ve kaza sonrası oluşan hareket kısıtlayıcı ve görsel olarak rahatsızlık verici izler, parmakların avuç içine doğru kasılmış olarak kalmasına neden olan, hareket kısıtlığına yol açan bir rahatsızlık olan Dupuytren kontraktürü, travma sonucu kas kirişlerinde kısalık veya kaslarda kısalık ile hareket kısıtlılığına yol açan durumların (travmatik tendon kontraktürü) tedavisinde kullanılır.

NOSKAR JEL Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  NOSKAR, yaranın kapanmasından sonra, oluşabilen cilt üzerindeki yara izi dokularının tedavisinde tedavisi için kullanılmaktadır.
 3. İlacın kullanımından en iyi sonucu almak için, taze yara kapanmasının ardından,  tedaviye hemen başlanmalıdır. Bu surette yara izi gelişimi önlenebilir.
 4. Sert, eski yara izlerinin kapatılmasında, kullanımdan iyi sonuç almak için  ilgili bölgeye ilacı uyguladıktan sonra üzerini kapatıp, gece boyunca bekletilmelidir.
 5. Taze yara izlerinin tedavisinde, aşırı soğuk, UV ışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınınız.
 6. İlacın kullanımı tedavi edilecek izin büyüklüğüne göre haftalarca ya da aylarca sürebilir.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

NOSKAR JEL’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde  tedavi edilecek bölgeye sürünüz. emilimini sağlamak için ilacı yavaşça masaj yaparak  uygulayınız.
 3. Günde birkaç kez uygulanmalıdır.
 4. 1 yaşından büyük çocuklarda yara izi dokusuna günde 1 yada 2 kez uygulanabilir.
 5. Sert, eski yara izlerinin kapatılmasında, kullanımdan iyi sonuç almak için  ilgili bölgeye ilacı uyguladıktan sonra üzerini kapatıp, gece boyunca bekletilmelidir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, çukurluk ve damarların cilt üzerinde belirginleşmesi  yaygın görülen yan etkilerdir.
 3. Yaygın olarak görülen kaşıntı cildin iyileşme süreci ile nedeniyledir ve tedavinin kesilmesini gerektirmez.

 

İlaç Etken Maddesi: Soğan eksraktı (Allium Cepa), Heparin Sodyum, Allantoin
İlaç Marka İsmi:  NOSKAR JEL

NOSKAR JEL Kullanma Talimatı


NOSKAR JEL Kullanma Talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir