Naprosyn Plus Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Naproksen ve Lidokain‘ dir. Naprosyn Plus Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır.  Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı, kas ağrıları, romatizmal ağrılar, siyatik, bursit, tendon iltihabı, tendon ve onu saran kılıfın iltihabı, kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen şişlik ve ağrılar ile osteoartrit (kireçlenme), eklem iltihabı ( romatoid artrit)  durumlarında iltihap giderici ve ağrı kesici olarak kullanılır.

Romatoid artrit: Halk arasında iltihaplı romatizma olarak bilinen esas olarak eklemlerde ağrı, şişlik, tutukluk ve fonksiyon kaybına yol açan, ancak vücuttaki diğer organları da etkileyebilen, yangılı, kronik  bir iltihaplı eklem hastalığıdır.
Osteoartrit (Kireçlenme): Eklemlerde kıkırdak dokunun yapısında bozulma, kıkırdakta incelme, aşınma ve tahribatın ortaya çıktığı bir eklem hastalığıdır.

Naprosyn Plus Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Naprosyn Plus, iltihap önleyici ve ağrı kesici bir jeldir.
 3. Ağzınıza ve gözünüze temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 4. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 5. Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 6. İlacı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 7. Uygulamadan sonra en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 8. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 9. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Naprosyn Plus Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Ağrılı bölgeye tamamen emilene kadar hafifçe ovularak sürülür.  Günde 2-6 kez uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulama bölgesinde kızarıklık, lekelenme, kaşıntı ve deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Naproksen, Lidokain
İlaç Marka İsmi: Naprosyn Plus Jel

Naprosyn Plus Jel Kısa Ürün Bilgisi


Naprosyn Plus Jel Kısa Ürün Bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir