MENEFLOKS Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Ofloksasin’dir. MENEFLOKS 200 mg Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Akut (kısa süre içinde gelişen) veya kronik veya tekrarlayıcı bronşit ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonları; karın boşluğu enfeksiyonları; idrar yolları enfeksiyonları, karın boşluğu enfeksiyonları ve bel soğukluğu (gonore) rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

 

MENEFLOKS 200 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Akut (kısa süre içinde gelişen) veya kronik veya tekrarlayıcı bronşit ve zatürre gibi solunum yolu enfeksiyonları; karın boşluğu enfeksiyonları; idrar yolları enfeksiyonları, karın boşluğu enfeksiyonları ve bel soğukluğu (gonore) rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer geçmişte yaşanmış psikiyatrik bir hastalığınız varsa, sara (epilepsi) hastalığı veya merkezi sinir sisteminde iltihabi lezyon varlığı ya da kafa  travması öyküsü varsa bu ilacı kullanmayınız.
 4. Bu ilacın kullanımı, sersemlik ve görme bozukluğu yapabilir. Dikkat gerektiren işlerle uğraşan biriyseniz, bu hususu göz önünde bulundurunuz.
 5. Bu ilacı kullanırken  kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilaç çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
 8. Eğer böbrek hastalığınız var ise  bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 9. Bu ilacın kullanımı cildinizi güneşe karşı hassas hale getirebilir. Güneş ışınlarından, solaryumdan, güneş lambalarından uzak durunuz.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

MENEFLOKS 200 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile birlikte yutunuz.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. MENEFLOKS kullanırken, karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İshal, karın ağrısı, bulantı, kusma, iştah kaybı, hafif deri döküntüsü, baş ağrısı, baş dönmesi, uyku bozukluğu, huzursuzluk, halüsinasyon, rüyada artış, renk görme bozuklukları, tat ve koku alma bozuklukları gibi yan etkilerde ilacın kullanımına devam edip, doktorunuzla görüşünüz.

İlaç Etken Maddesi:   Ofloksasin
İlaç Marka İsmi: MENEFLOKS 200 mg Film Tablet

MENEFLOKS 200 mg sırasıyla; Antienfektifler, Sistemik Antibakteriyeller, Kuinolanlar, Fluorokuinolonlar ve ofloksasin şeklinde sınıflandırılmış olup, J01MA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz MENEFLOKS 200 mg, GENSENTA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

MENEFLOKS 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, MENEFLOKS ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, MENEFLOKS dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; MENEFLOKS kullanım şekli; MENEFLOKS yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi MENEFLOKS 200 mg tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

MENEFLOKS 200 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

MENEFLOKS 200 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

MENEFLOKS 200 mg Film Tablet Kısa ürün bilgisi

MENEFLOKS 200 mg Film Tablet Kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir