Magcar Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat’tır. Magcar Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, midedeki asidi nötralize eder. Ülser ve gastrit rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı; hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi durumlarında kullanılan bir ilaçtır.

Magcar Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ülser ve gastrit rahatsızlıklarından dolayı  görülen mide ağrısı; hazımsızlık, şişkinlik, yanma, gaz, bulantı, kusma, göğüste ağrılı yanma hissi, tekrarlayan mide ağrısı ve mide ekşimesi durumlarında kullanılan bir ilaçtır.
 3. Eğer ağır derecede böbrek yetmezliği varsa veya  bağırsaklarda tıkanıklık, paratiroid hormon yetersizliği, sarkoidoz , dolaşımdaki kanda bulunan kalsiyum seviyesinin anormal derecede yüksek olma durumu  ya da apandisit rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 4. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce alınız. Günde 3 defa 2 şer ölçek alınabilir. Günde 11 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı gibi şikayetlerde ihtiyaç halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.
 5. İlacı almadan önce veya aldıktan sonraki 1-2 saat süre içerisinde başka bir ilaç kullanmayınız.
 6. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuzun önerdiği dozda kullanılabilir.

Magcar Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız.
 3. Tercihen yemeklerden 1 saat sonra veya yatmadan hemen önce alınız.Günde 3 defa 2 şer ölçek alınabilir.  Günde 11 ölçeği aşmamak kaydıyla mide ve göğüste hissedilen yanma ve ağrı gibi şikayetlerde ihtiyaç halinde ilaveten 2 ölçek alınabilir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

.

İlaç Etken Maddesi: Kalsiyum karbonat, Magnezyum karbonat

İlaç Marka İsmi: Magcar Süspansiyon

Magcar Süspansiyon İlaç Prospektüsü


magcar-suspansiyon-ilac-prospektusu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort