Lorabid Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Lorakarbef’dir. Lorabid Kapsül, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu bir çok farklı türdeki enfeksiyonların tedavisinde kullanılan güçlü bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, bronşit, sinüzit, zatürre, farenjit gibi); orta kulak enfeksiyonu; deri ve yumuşak doku enfeksiyonları  ve idrar yolu enfeksiyonları ( idrar kesesi iltihabı, böbrek iltihaplanması gibi) tedavisinde kullanılır.

Lorabid Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu bir çok farklı türdeki enfeksiyonların tedavisinde kullanılan güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Eğer sefalosporin grubu antibiyotiklere alerjiniz varsa, bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer penisiline alerjiniz varsa veya böbrek hastalığınız ya da herhangi bir bağırsak bozukluğu (kolit, kalın bağırsak iltihabı gibi) rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. İlacı kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme görülmüyorsa, hatta daha da kötüye gidiyorsa doktorunuza söyleyiniz.
 6. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 7. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını durdurmayınız, doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamen  temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşme görülebilir.
 8. Bu ilaç genel soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 9. Bu ilaç ishale sebep olabilir ve bu da yeni bir enfeksiyon başlangıcının işareti olabilir. Eğer aşırı sulu ve kanlı ishaliniz var ise doktorunuza başvurunuz.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Lorabid Kapsül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. İlacı, boş mide veya yemeklerden bir saat önce ya da yemeklerden iki saat sonra alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı veya sulu ishal yan etki olarak görüldüğünde tıbbi yardım için acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:   Lorakarbef

İlaç Marka İsmi: Lorabid Kapsül

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir