KATAFENAC ICE %1 AEROSOL

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Diklofenak Sodyum‘ dur.  KATAFENAC ICE %1 AEROSOL, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltıcı etkisi ile uygulanan yerdeki ağrıyı giderir. KATAFENAC ICE, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerlerde ödemle birlikte görülen ağrılar; diz gibi yüzeysel eklemlerin kireçlenmesine (artroza) bağlı hafif derecedeki ağrılar, boyun, bel, sırt, bacak ağrısı gibi ani gelişen ağrılar ve tendinitis-Bursitis vb. iltihabi veya iltihapsız romatizmada gözlenen ağrı ve şişliğin giderilmesi için kullanılan bir ilaçtır.

 

KATAFENAC ICE %1 AEROSOL Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. KATAFENAC ilacını kullanırken nefes kesilmesi, kurdeşen, yüzde, ağız etrafında, dilde ve boğazda şişkinlik gibi alerjik bir durumla karşılaştığınızda acilen hekiminizle görüşünüz ve acil tedavi desteğine ihtiyacınız olabileceği için hemen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
 2. İlacı sürdükten sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz, kuruduktan sonra giyininiz.
 3. Ağzınıza ve gözünüze değdirmeyiniz.. Kazara değmesi halinde bol su ile temizleyiniz.
 4. Güneş ışınları veya yapay UV ışınlarından uzak durunuz. Çünkü KATAFENAC güneş ışıklarına karşı sizi daha hassas bir hale getirebilir ve cildinizde yanık izleri gelişebilir.
 5. Yanık ya da yaralı ciltlere sürmeyiniz. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra kullanınız.
 6. İlacın emilerek kana karışma olasılığı düşükte olsa, bu tip ilaçlar hayati tehlike yaratabilecek kalp krizi veya felç gibi ciddi kalp ve dolaşım sorunlarına sebep olabilir. Ne kadar fazla kullanılırsa bu risklerle karşı karşıya kalacak olmanın kaçınılmaz olduğu hususunda hasta uyarılmalıdır.
 7. İlacı uyguladıktan sonra en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 8. Tedavi edilen cilt bölgesini hava geçirmeyen kapatıcı bandajlarla sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 9. Doktor söylemedikçe çocuklarda kullanılmamalıdır.
 10. KATAFENAC gebelikte özellikle 6 aylıktan sonra kullanılırsa annede ve doğmamış bebekte doğumsal kusurlara, emziriyorsanız emzirilen bebekte olumsuz etkilere yol açar. Hekiminize danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

 

KATAFENAC ICE %1 AEROSOL’un Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz KATAFENAC ilacını nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
 2. Tedavi edilecek yere sürülecek kadar en az 10-15 cm uzaktan püskürtünüz, hafif hareketlerle masaj yaparak yediriniz.

 

KATAFENAC ICE AEROSOL’ ün Yan Etkileri :

 1. Işığa duyarlılık, deride kaşınma ve kızarma ilacın nadiren rastlanan yan etkilerdir. Eğer bu yan etkilerden birini kendinizde görürseniz, hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi:  Diklofenak Sodyum
İlaç Marka İsmi: KATAFENAC ICE %1 AEROSOL

KATAFENAC ICE %1 AEROSOL Kullanma Talimatı


KATAFENAC ICE %1 AEROSOL Kullanma Talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir