Fluibron Pediatrik 15 mg Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ambroksol hidroklorür‘ dür. Fluibron Pediatrik 15 mg Şurup, balgam söktürücü bir ilaçtır. Solunum yollarındaki koyu ve yapışkan haldeki mukus salgısının (sümüksü salgı-balgam) kıvamını ve yapışkanlığını azaltarak, kolay bir şekilde dışarıya atılmasını sağlar, öksürüğü rahatlatır ve solunumu iyileştirir. Fluibron, mukus salgısının (balgamın) artması, dışarıya atılımının bozulması, koyu ve yapışkan olması ile birlikte görülen bronşit, bronşiyal astım (nefes darlığı), bronşektazi (akciğerdeki bronşların aşırı genişlemesi),  burun iç yüzeyi iltihabı,  orta kulak iltihabı, larenjit (gırtlak iltihabı) ve  sinüzit gibi akut (kısa süre içinde gelişen) veya kronik solunum yolu hastalıklarında balgam söktürücü olarak kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahi operasyon sonrasında bronşlar ve akciğerler ile ilgili rahatsızlıkların  önlenmesi ve giderilmesinde; kullanımı 0-12 yaş aralığı bebek ve çocuklar içindir.

 

Fluibron Pediatrik 15 mg Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Fluibron Pediatrik, mukus salgısının (balgamın) artması, dışarıya atılımının bozulması, koyu ve yapışkan olması ile birlikte görülen solunum yolu hastalıklarında balgam söktürücü olarak kullanılır.
 3. Balgamın dışarıya atılımını engelleyebilecek kodein gibi öksürük kesici  ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Öksürük kesici ilaçlar kıvamı ve yapışkanlığı azalan balgam ve salgıların dışarıya atılımını zorlaştırır.
 4. Eğer çocuğunuzda böbrek veya karaciğer hastalığı ya da mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri (peptik ülser) varsa; kullanmadan önce çocuğunuzun rahatsızlıkları hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz.
 5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zararı olup olmadığı kanıtlanmamıştır. Doktor kontrolünde çok gerekli olduğu hallerde fayda/risk değerlendirmesi yapılarak kullanılabilir.

Fluibron Pediatrik 15 mg Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. 0-2  yaş aralığı çocuklar için günlük önerilen doz: 2 kere 1/2 er (yarım)  ölçek;
 4. 2-5  yaş aralığı çocuklarda günlük önerilen doz: 3 kere 1/2 er (yarım)  ölçek;
 5. 5-12  yaş aralığı çocuklarda günlük önerilen doz:  2-3 kere 1’er ölçek tok karnına önerilir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Fluibron Pediatrik şurup kullanırken karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Nadiren baş dönmesi, bulantı, kusma ve ishal görülebilir. Çok seyrek görülen bu yan etkiler ilacın kullanımın kesilmesiyle geçer.
 3. Fluibron Pediatrik kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Ambroksol
İlaç Marka İsmi: Fluibron Pediatrik 15 mg/5 ml Şurup
Sırasıyla Solunum Sistemi, Öksürük ve Soğuk Algınlığı İlaçları, Ekspektoranlar, Mukolitikler ve ambroksol hcl şeklinde sınıflandırılmış olup, R05CB06 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz Fluibron Pediatrik, SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
Fluibron Pediatrik için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, Fluibron ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi Fluibron 15 mg / 5 ml Pediatrik şurup hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

FLUIBRON PEDİATRİK 15 mg ŞURUP KULLANMA TALİMATI


FLUIBRON PEDİATRİK ŞURUP KULLANMA TALİMATI

FLUIBRON PEDİATRİK 15 mg/5 ml ŞURUP Kısa ürün bilgisi

FLUIBRON PEDİATRİK 15 mg-5 ml ŞURUP Kısa ürün bilgisi

FLUIBRON PEDİYATRİK de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FLUIBRON PEDİYATRİK Şurup’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. FLUIBRON ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
FLUIBRON’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde FLUIBRON’un sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir