Eforol 100 mg  Çiğneme Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi E Vitamini‘ dir.  Eforol 100 mg  Çiğneme Tablet, E Vitamini eksikliğinin giderilmesinde, önlenmesinde ve  E Vitamininin antioksidan etkisinden dolayı genel sağlığın korunmasında kullanılır.

 

Eforol 100 mg  Çiğneme Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Eforol, E vitamini eksikliğinde ve önlenmesinde kullanılmaktadır.
 3. Bazı durumlarda Eforol Çiğneme Tablet kullanımı özel dikkat gerektirir. Eğer pıhtılaşma bozukluğunuz varsa, pıhtılaşmayı engelleyici ilaçlar kullanıyorsanız, demir eksikliğine bağlı kansızlık için demir ilaçları kullanıyorsanız, A vitamini,  K vitamini ilaçları ya da antiasit ilaçlar veya doğum koltrol hapı kullanıyorsanız, kemoterapi veya radyoterapi alıyorsanız; kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz.
 4. Kolestramin, kolestipol, mineral yağ, sukralfat içeren ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Bu ilaçlar E Vitamini emilimini azaltır.
 5. Eforol, soya yağı içermektedir. Eğer fıstık ya da soyaya alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 6. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde doktorunuz tarafından önerilmediği sürece kullanmayınız. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, doktorunuza danışınız.

Eforol 100 mg  Çiğneme Tablet’ in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Günlük önerilen doz: günde 2-4 tablet şeklinde önerilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Bulantı, karın ağrısı, gaz, ishal, döküntü ve kaşıntı görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: E Vitamini
İlaç Marka İsmi:  Eforol 100 mg  Çiğneme Tablet

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir