Duricef Oral Süspansiyon İçin Toz

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Sefadroksil monohidrat’dur. Duricef Oral Süspansiyon İçin Toz, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, üreme ve boşalım  sistemi enfeksiyonları, deri ve yumuşak deri enfeksiyonları, bir zedelenme veya cerrahi operasyon sırasında oluşan bir enfeksiyonun sebep olduğu eklem iltihaplanmaları tedavisinde kullanılır.

Duricef Oral Süspansiyon İçin Toz Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, üreme ve boşalım  sistemi enfeksiyonları, deri ve yumuşak deri enfeksiyonları, bir zedelenme veya cerrahi operasyon sırasında oluşan bir enfeksiyonun sebep olduğu eklem iltihaplanmaları tedavisinde kullanılır.
 3. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme olabilir.
 4. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 5. Penisilin grubu ilaçlara alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız.
 6. İlacın kullanımı ishale sebep olabilir.  Eğer sulu ve kanlı ishaliniz var ise acilen  doktorunuza başvurunuz.
 7. Eğer böbrek hastalığı veya diyaliz tedavisi görüyor olmak, mide veya kolit-kalın bağırsak iltihabı problemleriniz var ise  bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Durumunuza göre doktorunuzu doz ayarlamaları yapacaktır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Duricef Oral Süspansiyon İçin Toz’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Şişeyi iyice çalkalayınız. Daha sonra şişenin üzerindeki işaretli bölgeye kadar kaynatılmış soğutulmuş  suyu doldurunuz. İlacın kapağını kapatıp tozun çözünmesi için tekrar  iyice  çalkalayınız. İlacınız kullanıma hazırdır. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için doz ölçüm kabıyla almalısınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı ve sulu ishal, istem dışı kasılma gibi yan etkilerde tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Sefadroksil monohidrat

İlaç Marka İsmi:  Duricef Oral Süspansiyon İçin Toz

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir