ALLERGO COMOD Nazal Sprey

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Kromoglikat sodyum’dur. ALLERGO COMOD  Nazal Sprey, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların salınımını önleyen bir ilaçtır. Mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtilerinin önlenmesinde kullanılır.

ALLERGO COMOD  Nazal Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Mevsimlere bağlı olan alerjik nezlenin (saman nezlesi)  veya yıl boyu süren alerjik nezlenin belirtilerinin önlenmesinde kullanılır.
  3. Yıl boyu devam eden nezle: ev tozu, hayvan tüyü kepeği, kuş tüyü ve belirli gıdalar dahil çeşitli maddelere karşı duyarlılıktan kaynaklanmaktadır. Bu alerjiler gözlerde ve burunda kaşıntı,  hapşırık, burun tıkanıklığı veya burun akıntısına sebep olur. Bu ilaç, bu gibi alerjik belirtilerin önlenmesinde kullanılır.
  4. Son zamanlarda burun ile ilgili herhangi bir kaza veya ameliyat geçirmiş geçirdiyseniz veya burun içinde yaralar veya ülser, verem (tüberküloz) veya herhangi bir enfeksiyonunuz  varsa, bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir şekilde kullanınız. Birkaç günlük kullanımdan sonra iyileşme belirtileri başlayacaktır.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Hamilelik döneminde  kullanılması önerilmemektedir.

ALLERGO COMOD  Nazal Sprey’in kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatınız. Başınızı dik tutup pompanın ucunu diğer burun deliğinize sokup tam nefes alırken ilacı bir kere püskürtünüz. Ardından aynı işlemi diğer burun deliğiniz için tekrarlayınız. Ayrıca her burun deliğine günde 3 veya 4 kez birer püskürtme yapılabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Bu ilacın kullanımı sırasında burunda yanma ve  kuruluk gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Kromoglikat sodyum

İlaç Marka İsmi:  ALLERGO COMOD  Nazal Sprey

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir