AKSIL-5 Fondotenli Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Benzoil peroksit’tir.  AKSIL-5 Fondotenli Krem, bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engelleyerek çalışan antibakteriyel bir ilaçtır. Cildin dış yüzeyini hafif kurutucu ve soyucu özelliğiyle fazla yağ ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlar. Gençlerde ve genç yetişkinlerde görülen kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin oluşturduğu sivilcelerin (akne) tedavisinde kullanılır.

AKSIL-5 Fondotenli Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Gençlerde ve genç yetişkinlerde görülen kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin oluşturduğu sivilcelerin (akne) tedavisinde kullanılır.
 3. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 4. Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacı egzamalı ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 6. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlere, tahriş ve hasar görmüş ciltlere uygulamayınız.
 7. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri veya kireçli ürünler kullanmaktan kaçınınız.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme belirtilerinin görülmesi birkaç haftayı bulabilir. Eğer bu süre içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse doktorunuza başvurunuz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

AKSIL-5 Fondotenli Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi sabunla temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürünüz ve cilde yediriniz. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Ciltte ağır tahriş ve deri iltihabı gibi  yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

laç Etken Maddesi: Benzoil peroksit

İlaç Marka İsmi:  AKSIL-5 Fondotenli Krem

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir