Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din PDF indir

Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din PDF indir, Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din kitabının kapağı ise 109 özelliğine sahiptir. 9786257660075 dilinde yazılmış olan Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din kitabını 09.07.2021 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din kitabını PDF indir.

Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din PDF

Dünyanın ileri gelen Orta Çağ uzman kişilerından olan ve Türkçeye de çok sayıda kitabı çevrilen Fransız tarihçi Jacques Le Goff bu kitabında kapitalizmin ayak seslerine dikkat kesiliyor. Kapitalizmin doğuşunun büyük veya ufak anlatılarının arasında konsüllerden kilise kayıtlarına, kıssalardan vaazlara uzanan bir arkeolojik kazıya girişiyor.
Balzac’tan Dickens’a ve Gide’e kapitalist düzeni anlatan her romanda karşımıza çıkan tefeci figürünün öncülü olan; İsa’nın tapınaktan kovduğu murabahacının ve murabahanın izlerini, içinde bulunduğu ekonomik ve dinî yapılar ve pratikler içinde sürüyor. Murabahayı tamahkârlığın cisimleşmiş hâli olarak reddeden, Tanrı’ya ait zamanı satan bir fiil olarak onu cehenneme mahkum eden Kilise’nin Orta Çağlar boyunca bu tavrında yaşanan dönüşümleri din ve para ekonomisiyle birlikte okuyor.
Eserlerinde, bir zamanların geçirgen olmayan sınırlarla dolu Orta Çağ tasavvuruna şiddetle karşı çıkan Le Goff, elinizde tuttuğunuz bu ufak kitapta da hukuktan dinî yaşama, ekonomiden kurtuluş tasavvurlarına canlı bir Orta Çağ resmi çiziyor. “Ya paranı ya canını” diyen Kilise’ye karşı murabahacının nasıl “hem paramı hem canımı” diyebildiğini gösteriyor.

Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din Özeti

Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din Pdf Oku

Ya Paranı Ya Canını / Orta Çağda Ekonomi Ve Din Pdf indir

pdf indirme butonu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort