Ultraproct Supozituvar (Fitil formu)

Endikasyon bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat ve Sinkokain hidroklorür’dür. Ultraproct Supozituvar (Fitil) ilacı hemoroid, anal fissür ve rektüm iltihaplanmalarında etkili bir tedavi sunar. Ultraproct, ağrıya, kaşıntıya ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltarak, bölgesel uyuşma sağlayan ve ağrı duyusunu ortadan kaldıran bir fitildir. Ultraproct fitil, iç ve dış hemoroid (basur), anüs bölgesinde derin çatlaklar, yarıklar ve rektum iltihaplanması durumlarında; bu bölgede ortaya çıkan kaşıntıyı, ağrıyı gidermeye; iltihap oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Ultraproct Supozituvar (Fitil) Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ultraproct, anüs bölgesindeki derin çatlaklar, yarıklar ve rektum iltihaplanması,  iç ve dış hemoroid (basur) durumlarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Ultraproct kullanırken, anal bölgenin temiz tutulmasına, dışkının yumuşaklığının korunmasında gerekli tedbirlerin alınmasına dikkat gösterilmelidir.
 4. İlacı uygulamaya başladıktan hemen sonra belirtilerinizde düzelmeler görülebilir, bu durum sizi yanıltmamalı, ve  ilacın kullanımını hemen bırakmamalısınz. Hekimin belirlediği kullanma süresine önemle uyunuz. Hastalığın nüksünü engellemek için, şikayetleriniz tamamen bitse de  Ultraproct  fitili gün aşırı olmak kaydıyla 1 hafta daha kullanmanızda fayda var.
 5. Ultraproct fitili, 1 aydan daha fazla kullanmayınız.
 6. Ağız kenarlarında, çene kısmında iltihaplı veya iltihapsız akneler, yüzde veya burun kenarlarında roza belirtileri ya da su çiçeği de dahil virüs kaynaklı bir enfeksiyon veya canlı aşı yapılması, frengi hastalığı ya da anal bölgede deri türberkülozu durumlarından birinin varlığında;  Ultraproct fitil kullanılmamalıdır.
 7. İlacın uygulandığı yerde mantar hastalığı var ise; bunun tedavisi için mantarlara karşı etkili ilave bir tedaviye başlanılmalıdır.
 8. Ultraproct fitili düzenli olarak aksatmadan kullanmanıza rağmen şikayetlerinizde bir azalma olmazsa acilen hekiminizle görüşmelisiniz.
 9. Gözlerinize temasından kaçınınız, kazara değmesi halinde bol su ile yıkayınız.
 10. Hamilelikte ve emzirme dönemlerinde Ultraproct ilacı hekime danışmadan kullanmayınız.

Ultraproct Supozituvar (Fitil)’in Kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz Ultraproct ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen hekimin direktiflerine uyunuz.
 2. Dışkı yaptıktan sonra anal bölgeyi iyice temizleyiniz. İlacınızı hafifçe ıslatıp, baş ve işaret parmağınızla tutarak makata uygulayınız. Bir süre sırt üstü yatınız. Ultraproct ilacı kullandıktan sonra etkisinin artması için bir müddet büyük tuvaletinizi yapmayınız.
 3. Günlük önerilen olağan Ultraproct dozu : günde 1 kere kullanılması önerilmektedir. Ancak ağrınız çok fazla ise bu doz  ilk günler günde 2-3 kereye çıkartılabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri:

 1. İlacın etken maddelerine alerji belirtileri olan kurdeşen, vücudun belli bölgelerinde şişlik ( dil, dudak, yüz ) ve nefes almada güçlük durumlarında lütfen ilacın kullanımını durdurup, acil yardım isteyiniz.
 2. Ultraproct  fitilin uzun süre kullanılması durumunda deride incelme yan etki olarak görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat, Sinkokain hidroklorür
İlaç Marka İsmi: ULTRAPROCT 0.612 mg 10 supozituar

Ruhsat sahibi : Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
Adres :Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:53 34770 Ümraniye / İSTANBUL 34770
Tel no: 0(216) 528 36 00- Faks no: 0(216) 527 87 00

Ultraproct Suppozituvar-fitil İlaç Prospektüsü-kullanma talimatı


Ultraproct Suppozituvar-fitil İlaç Prospektüsü-kullanma talimatı

ULTRAPROCT 0.612 mg 10 supozituar kısa ürün bilgisi


ULTRAPROCT 0.612 mg 10 supozituar kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort