Ultraproct Pomat

Endikasyon bilgisi :

Ultraproct Pomad (merhem) etken madde olarak  Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat ve Sinkokain hidroklorür maddelerini ihtiva eder. Ultraproct, kılcal damarlarda genişlemeyi geriletmekle beraber aynı zamanda hücre içi ödemi azaltır, iltihap oluşumunu önler ayrıca, bölgesel uyuşma sağlayarak ağrı ve kaşıntıyı giderir. Ultraproct bu özellikleriyle makat çatlağı ve basurda ( iç ve dış hemoroide) ve rektum iltihaplanmasında etkili bir tedavi sunar.

Ultraproct Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ultraproct Pomad’la tedaviniz süresince, ilaçtan en iyi etkinin sağlanması için Ultraproct Pomad’la tedaviniz süresince anal bölgenizin daima temiz olmasına ve dışkı yumuşaklığının korunmasında gerekli tedbirleri alma hususunda dikkat ediniz. alınız.
 3. Ultraproct Pomadı kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra şikayetlerinizde düzelmeler olabilir. Bu durum sizi yanıltmasın. Aksi halde şikayetleriniz kısa süre içinde tekrar ortaya çıkar.  Ultraproct kullanımını hekim bilgisi dışında kesmeyin. Hekimin tavsiye ettiği kullanma süresini dikkate almalısınız.
 4. Ultraproct Pomadla tedavi süresi bir aydan daha fazla olmamalıdır. 
 5. Cinsel yolla bulaşan frengi ya da anal bölgede deri türberkülozu, ağız kenarlarında, çene kısmında iltihaplı veya iltihapsız akneler, yüzde veya burun kenarlarında roza belirtileri ya da su çiçeği de dahil virüs kaynaklı bir enfeksiyon veya canlı aşı yapılması vakalarında; Ultraproct pomad kullanılmamalıdır.
 6. Merhemi sürdüğünüz bölgede mantar hastalığı var ise; hekiminiz mantarlara karşı etkili ilave bir tedaviye başlayacaktır.
 7. Ultraproct Pomad, düzenli bir şekilde aksatmadan kullandığı halde  tedavide  olumlu sonuçlar yaratmazsa acilen hekiminizle görüşmelisiniz.
 8. Merhemi gözlerinize değdirmemeye dikkat ediniz.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışılmadan Ultraproct kullanılmamalıdır. Anne karnındaki bebeğe zarar verebilir.

Ultraproct Pomad’ın Kullanım Şekli:

 1. Ultraproct ilacı hekiminiz nasıl reçete ettiyse ona uyunuz. Tedavi süresince hekiminizin direktiflerini lütfen gözardı etmeyiniz.
 2. Ultraproct ilacın normalde günde 2 kere kullanılması tavsiye edilir. Ancak ağrı çok fazla ise bu doz ilk günler günde 4 kereye çıkartılabilir.
 3. Ultraproct pomadı, büyük tuvaletinizi yaptıktan ve bu işlem sonrasında anüsü iyice yıkayıp, kuruladıktan sonra veya parmağınızla makata ve makatın etrafına sürünüz. Parmağınızla hafifçe masaj yaparak yedirilmesini sağlayınız. Meme halinde dışarı çıkmış  basur durumlarında, pomadı kalın bir tabaka halinde basur memesinin üzerine uyguladıktan sonra, parmağınızla anüsün içine hafifçe itiniz.
 4. Merhemi ilgili bölgeye uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi yıkamanız tavsiye edilir.

Ultraproct Pomad’ın Olası Yan Etkileri:

 1. İlacın etken maddelerine karşı alerji belirtileri olan kurdeşen, vücudun belli bölgelerinde ( dil, dudak, yüz ) şişlik  ve soluk alamama durumlarında Ultraproct kullanımını durdurup, en yakın sağlık kuruluşundan acil destek isteyiniz.

İlaç Etken Maddesi: Flukortolon kaproat, Flukortolon pivalat, Sinkokain hidroklorür
İlaç Marka İsmi: Ultraproct Pomad

Ultraproct Pomad İlaç Prospektüsü (kullanma talimatı)


Ultraproct-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Ultraproct Pomad (merhem) kısa ürün bilgisi


Ultraproct Pomad (merhem) kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir