TRİBEKSOL Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Vitamin B1 (Tiamin mononitrat), Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür), Vitamin B12’dir. TRİBEKSOL Film Tablet, vücudun B vitamini eksikliğini gideren bir ilaçtır. Ağrı giderici özelliği de vardır. B1, B6 ve B12 vitaminlerinin yetersizliği için risk faktörü bulunan hastalarda, zihinsel ve bedensel çabuk yorulma, unutkanlık, sinirlilik, kuvvetsizlik, titreme gibi genel şikayetleri olan hastalarda, sinir iltihabı, şeker hastalığına bağlı sinir hasarı, sinir ağrısı, zona durumlarında, eklem iltihabı, eklem çevresi iltihabı, siyatik, bel ağrısı, eklem ağrısı, kas ağrısı, kramplar ve romatizmal ağrılar gibi diğer ağrılı durumlarda, kalp kası bozukluğu, ameliyat sonrası kusmalar, radyasyon hastalığında, ateşli romatizma ve alkolizm sırasında görülen uzun süreli zehirlenmelerde tedaviye yardımcı olarak kullanılmaktadır.

TRİBEKSOL Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TRİBEKSOL , vücudun B vitamini eksikliğini gideren bir ilaçtır.
 3. B1, B6 ve B12 vitaminlerinin tek tek kullanılması ile sağlanacak etkinin çok üstünde bir etki göstermektedir.
 4. •12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz.
 5. Vitamin B12 veya folik asit eksikliğine bağlı anemi hastalığınız varsa veya parkinson hastası ya da tüberküloz  hastası iseniz  veya yüksek miktarda alkol tüketiyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu  söyleyiniz. İlacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 6. Eğer karaciğer yetmezliğiniz  veya  böbrek yetmezliğiniz varsa ya da  hamileyseniz veya  bebek emziriyorsanız; kullanmayınız.
 7. Laktoz içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

TRİBEKSOL Film Tablet’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Vitamin B1 (Tiamin mononitrat), Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür), Vitamin B12
İlaç Marka İsmi:  TRİBEKSOL Film Tablet

TRİBEKSOL Film Tablet kullanma talimatı


TRİBEKSOL Film Tablet kullanma talimatı

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort