THYROMAZOL Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Metimazole‘ dir. THYROMAZOL Tablet, tiroid bezinin fazla çalıştığı durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Basedow hastalığı, hipertiroidi operasyonlarına hazırlık, radyoiyot tedavisinden sonra, çocukluk çağındaki hipertiroidi ve diğer hipertiroidi hastalıklarının tedavisinde kullanılır,

 

THYROMAZOL Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Tiroid bezinin fazla çalıştığı durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Basedow hastalığı, hipertiroidi operasyonlarına hazırlık, radyoiyot tedavisinden sonra, çocukluk çağındaki hipertiroidi ve diğer hipertiroidi hastalıkları ile ilgilidir.
 3. Laktoz içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir
 4. Karaciğer hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuz hakkında bilgi veriniz. söyleyiniz.
 5. Eğer herhangi bir ameliyat veya diş ile ilgili bir operasyon geçirme durumunuz varsa, bu ilacı  kullandığınızı  cerrahınıza veya diş hekiminize bildiriniz.
 6. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden doktorunuza tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 7. İlacın kullanımını aniden bırakmayınız. Tedavinizin bitiminden sonra tiroid hormonunun fazlalığına bağlı yan etkiler ortaya çıkabileceği için, doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda tedaviyi sonlandırınız.
 8. Hamilelikte  ve emzirme dönemlerinde kullanılması sakıncalıdır.

 

THYROMAZOL Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka hekimin direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminize başvurunuz.
 2. Cilt döküntüsü,  nefes almada zorluk, ateş, boğaz ağrısı, genel vücut kırgınlığı gibi yan etkilerde hekime bilgi veriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Metimazole
İlaç Marka İsmi: THYROMAZOL 5 mg Tablet

THYROMAZOL Tablet prospektüsü, kullanma talimatı


THYROMAZOL Tablet prospektüsü, kullanma talimatı

THYROMAZOL Tablet kısa ürün bilgisi

THYROMAZOL Tablet kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir