SUROL 500 mg Film Tablet

Ursodeoksikolik asit adlı etken maddeyi içinde bulunduran SUROL 500 mg Film Tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Safra Kesesi ve Karaciğer; Safra kesesi; Safra asitleri ve Ursodeoksikolik asit şeklinde sınıflandırılmış olup, A05AA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz SUROL 500 mg, HELBA İLAÇ İÇ ve DIŞ SANAYİ firmasının ürünüdür.

SUROL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, SUROL ne ilacıdır; SUROL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, SUROL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; SUROL kullanım şekli; SUROL yan etki, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler vb. SUROL Film Tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar

SUROL 500 mg Film Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

SUROL 500 mg Film Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

SUROL 500 mg Film Tablet ‘in kısa ürün bilgilendirmesi

SUROL 500 mg Film Tablet ‘in kısa ürün bilgilendirmesi

İlaç Marka İsmi: SUROL 500 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi: Ursodeoksikolik asit adlı etken maddeyi içinde bulundurur. SUROL , safra taşı eritilmesinde, safra kesesi -safra kanalları ve karaciğer fonksiyonlarının düzeltilmesinde, kolestatik karaciğer hastalıklarında kullanılır.

SUROL kontrendikeleri: aşırı duyarlılık reaksiyonları, 15 mm’den büyük taş varlığı, safra yollarında tıkanıklık ve iltihap olması.

Hamilelikte C kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

SUROL etkileşimi: nitrendipin, klofibrat, Östrojenik hormonlar, rosuvastatin, siprofloksasin, simektit, kolestipol, kolestiramin, alüminyum hidroksit

SUROL 500 mg yan etkisi: hafif ishal.

SUROL de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SUROL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir