STAFINE Krem, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır, kullananlar

ENDİKASYON BİLGİSİ :
İlacın Etken Maddesi Fusidik asit‘ tir. Stafine Krem, ciltteki bakterilerin gelişmesini engel olarak çalışan, bakterilerin sebep bulunduğu cilt enfeksiyonları üstünde tesirli antibiyotikdir. Enfeksiyon kapmış (iltihaplı) yara, yanık ve sivilceler (akne); bakteri ya da mantarların tesiriyle tırnak kıvrımında meydana çıkan ve cildin tırnaktan ayrılması ile ilgi çekici dolama; iltihaplı egzama; derideki ter bezlerinin iltihabı hali (hidrozadenit); kıl kökünün iltihabı, genellikle büluğ çağındaki çocuklarda görülen kıl kökü etrafında yaşam sürdüren bakterilerin aktivite göstermesi neticesi meydana gelen sivilceler (akne vulgaris); sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae); kıl dönmesi, apse (bakteri bulaşması neticesi deriye yakın yerde meydana gelen içi irin dolu şişlik), sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla ilgi çekici, bulaşıcı cilt hastalığı (impetigo); koltuk altlarında, uylukların iç kısımlarında ve torbalarda meydana çıkan kırmızı ya da kahverengi lekelerle ilgi çekici bulaşıcı deri hastalığı (eritrazma) tedavisi ile ilgilidir. İltihabı kurutma özelliği olan bu krem iltihaplı yaralarda, iltihap oluşmaya başlayan apselerde ve başka iltihaplı cilt rahatsızlıklarında tesirlenmiş bölgeye sürüldüğünde, iltihabı giderici tesiri derinin amacıylae işler ve derinin altındaki iltihabı kurutur. Kabarmış, içi irin dolu (cerahatlı) sivilcelerin kurutulmasında da aynı tesiri gösterir.

STAFINE KREM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
İlacın faktör maddesine ya da ilacın bünyesinde tespit edilen yardımcı maddelerden rastgele birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
STAFINE, bakteri kaynaklı iltihaplı yaralar, yanıklar, egzamalar, dolama, apse, kıl dönmesi, sivilcenin iltihaplanması ve genellikle koltuk altlarında görülen ter bezlerinin iltihaplanması gibi derinin iltihabi hallerinde tesir gösteren antibiyotik kremdir.
Bu ilacı, yüzünüzde ya da genital bölümde ya da bedeninuzun başka yerlerinde görülen içi kanla karışık iltihaplı yetişkinleşmiş sivilceler amacıyla kullanıyorsanız, sivilcenin üzerini kaplayacak şekilde sürüp, mikrop kapmaması amacıyla gazlı bezle örtebilirsiniz. Tedaviniz boyunca bilhassa makyaj malzemesi ve fondöten gibi kozmetik mamüller kullanmamalısınız. Hem de iltihaplı, yetişkinleşmiş sivilceleri muhakkak sıkmayınız, aksi durumda sivilceli bölge mikrop kapar, yayılarak büyük yaralara dönüşmesine sebep olur.
Ağzınıza ve gözünüze ilişki ettirmeyiniz. Teması halinda bol su ile yıkayınız.
İlacı yüz, göz etraflarına ve bedenin kıvrımlı ya da ince cilt bölgelerine kullanmamaya ilgi ediniz.
İlacı kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse hekiminizle görüşünüz.
Tedaviniz sırasında, cildinizde tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt mamülleri kullanmaktan kaçınınız.
Bu ilacın genellikle 7 gün boyunca kullanılması iltihabın kurutulması amacıyla yeterlidir.
Gebelik ve emzirme zamanlarında hekiminize sormadan kullanmayınız.

STAFINE KREM’İN KULLANIM ŞEKLİ:
Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi boyunca kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış ya da size tavsiye edilenden çok kullanıldığı takdirde hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verir.
İlacı süreceğiniz bölgenin temiz olmasına ilgi ediniz. Parmağınızla küçük miktarda aldığınız kremi, tedavi edilecek bölgeyi tamamiyle kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinda sürünüz. Tercihen bir sargı beziyle örtebilirsiniz. Günde azami 3 defaya kadar kullanılabilir.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :
Karın ağrısı, soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminize başvurunuz.
Kremin tüketimine bağlı olarak yapılan bölümde süregelen görülen rastgele bir yan tesir bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Fusidik asit
İlaç Marka İsmi: STAFINE Krem

STAFINE KREM KULLANMA TALİMATI (PROSPEKTÜSÜ)

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir