Spasflex Draje

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Mebeverin hidroklorür’dür. Spasflex Draje, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm giderici bir ilaçtır.  Mide ve kalın bağırsaklarla ilgili spazmlar, karın ağrısı ve kramplar ile gaz, şişkinlik, geğirti gibi hazımsızlık şikayetleri  ya da  kabızlık, ishal ve karın ağrısı gibi belirtilerle karakterize İrritabl kolon sendromu tedavisi için kullanılır.

Spasflex Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2.  Mide ve kalın bağırsaklarla ilgili spazmlar, karın ağrısı ve kramplar ile gaz, şişkinlik, geğirti gibi hazımsızlık şikayetleri  ya da  kabızlık, ishal ve karın ağrısı gibi belirtilerle karakterize İrritabl kolon sendromu tedavisi için kullanılır.
  3. 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
  4. Bu ilaç diyet ve  egzersiz artışı da içeren  bütün bir tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır. Doktorunuz tarafından sizin için oluşturulan diyet ve egzersiz programına sıkı bir şekilde uymalısınız.
  5. Eğer mide ve bağırsaklarla ilgili ciddi bir rahatsızlığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Durumunuza göre doktorunuz doz ayarlamaları yapacaktır.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Spasflex Draje’nin kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Bu ilacın her dozu bir bardak dolusu su ile alınmalıdır. Yemeklerden 20 dakika önce alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

İlaç Etken Maddesi: Mebeverin hidroklorür

İlaç Marka İsmi:  Spasflex Draje

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir