Sermion Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Nisergolin’dir. Sermion Film Tablet, kan damarlarını genişleterek, kanın damarlardan daha rahat geçmesini sağlayan (kan damarlarını genişletici) bir ilaçtır. Beyin damarlarındaki yetmezliğe bağlı zihinsel bozukluklarda ve vücut damarları ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılır. Hafıza bozukluğu, sosyal davranış bozukluğu, depresyon, dikkat zayıflığı, çevreden gelen uyarılara kayıtsız kalma hali, kendini ihmal etme hali, iştah azalması, halsizlik, baş dönmesi, kulak çınlaması, Alzheimer hastalığı, parkinson hastalığı, beyin damarlarında kronik yetmezlik ve vücudu yarısının felç olma durumu ile ilgilidir.

Sermion Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kan damarlarını genişleterek, kanın damarlardan daha rahat geçmesini sağlayan (kan damarlarını genişletici) bir ilaçtır.
  3. Eğer önceden geçirilmiş gut hastalığı öykünüz  veya şu an  gut  hastalığınız (damla hastalığı) varsa ya da   kanda ürik asit yoğunluğunun yüksek olması durumu varsa bu kullanmadan önce doktorunuzu söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamasına ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Sermion Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte sabahları alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi, mide rahatsızlığı, uykusuzluk, uyku hali ve kızarıklık gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Nisergolin

İlaç Marka İsmi: Sermion Film Tablet

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir