Seldiyet Diyet Tuzu

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Potasyum klorür, Amonyum klorür, Glutamik asit, Magnezyum oksid’tir. Seldiyet Diyet Tuzu, içerisinde tuz (sodyum klorür) olmayan, yemek tuzunun lezzetini ve fiziksel özelliklerini taşıyan tıbbi diyet tuzudur. Sofra tuzunun kullanımının yasaklandığı durumlar, mide ve bağırsaklarda emilim bozukluğu durumlarında, yüksek tansiyon (hipertansiyon), şeker hastalığı (diyabet), idrar söktürücü ilaç kullanımı durumunda, zayıflama rejimi yapma durumunda, hipopotasemi (kanda potasyum seviyesinin yoğunlaşmasının çok düşük olması) durumları ile ilgilidir.

Seldiyet Diyet Tuzu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İçerisinde tuz (sodyum klorür) olmayan, yemek tuzunun lezzetini ve fiziksel özelliklerini taşıyan tıbbi diyet tuzudur.
  3. Eğer karaciğer yetmezliğiniz veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da mide veya bağırsak ülseri, mide veya bağırsaklarda tıkanıklık, adrenal yetersizliği, hipopotasemi (kanda potasyum seviyesinin yoğunlaşmasının çok yüksek olması) durumu varsa veya potasyum tutucu idrar söktürücü kullanıyorsanız bu ilacı kullanmayınız.
  4. Hamilelik  ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Hamilelik döneminde bu ürünün kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir.

Seldiyet Diyet Tuzu’nun kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Seldiyet diyet tuzu,  pişmiş ve yenmeye hazır yemeğin üstüne serpilerek kullanılır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Bulantı ve kusma gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Potasyum klorür, Amonyum klorür, Glutamik asit, Magnezyum oksid

İlaç Marka İsmi:   Seldiyet Diyet Tuzu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir