Rind ile Zahid PDF indir

Rind ile Zahid PDF indir, Rind ile Zahid kitabı TÜRKÇE sayfadan oluşmakta ve Kitap Kağıdı boyutundadır. Rind ile Zahid kitabının kapağı ise 93 özelliğine sahiptir. 9786052071427 dilinde yazılmış olan Rind ile Zahid kitabını 30.03.2018 numarasıyla kontrolünü yapabilirsiniz. Rind ile Zahid kitabını PDF indir.

Rind ile Zahid PDF

Bu kitap medeniyetimizin içli ve içten sesi Fuzûlî’nin kaleme aldığı Rind ile Zâhid, insanoğlunun en kadim ve asli yönelişlerinden birisi olan hakikate ve anlamlar dünyasının sırlarına yapılan bir keşif yolculuğu. Basmakalıp düşüncelerin ve görünüşlerin ötesindeki anlamlar evreni, biçimden manaya doğru yapılan seferler, zihnin bitmek tükenmek bilmeyen sorularına karşılık, gönlün kanmayan susuzluğu Zâhid isimli baba ile, Rind isimli oğlunun diyaloglarında dile geliyor. Korku çukurundan çıkıp ümit vadisine yapılan yolculuklar, doğru kılığına girmiş yanlış, ceza elbisesini giymiş masumiyet bu sorgulamalara eşlik ederek varoluşun yüzeyinden derinliklerine doğru hikmetin arandığı bir manevi ve düşüncesi oluşuma dönüşüyor. Eserde hakikat ile yanılsama, görünüş ile gerçek, şekil ile öz, gösteriş ile içtenyet sürekli olarak çatışırlar. Sonunda denizin dibindeki taş ile inci tanesi bir ve aynı olacaktır. Kuru bilgiye itiraz eden Rind’in arayışları, hem kendisini hem de hakikat algısı şekil üzerine kurulu Zâhid’i değiştirecektir.
Samimiyet, coşkunluk, sadelik, hassaslık ve ifade kudretinin bir araya geldiği bu eser, ömrünü kültürümüze adamış Prof. Dr. Hüseyin Ayan’ın çevirisiyle yeniden vücut buluyor.

Rind ile Zahid Özeti

Rind ile Zahid Pdf Oku

Rind ile Zahid Pdf indir

pdf indirme butonu

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir