PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Feniramidol hidroklorür (400 mg)’dür. PHEBDOL film kaplı tablet, ağrı kesici, kas gevşetici özelliği ile ani kas tutulmalarında kaslardaki ağrı ve gerginliklerin giderilmesinde, spazm halindeki  iskelet kasının işlevinin rahatlatılmasında kullanılır. PHEBDOL, fizik tedavi gibi kas iskelet sistemindeki diğer tedavilere yardımcı olarak da kullanılabilir.

PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı daha önce bir duyarlılık olduysa ya da karaciğer hastalığınız var ise; PHEBDOL almayınız.
  2. Emzirme ve hamilelik dönemlerinde PHEBDOL’ü hekime danışmadan kullanmayınız.
  3. PHEBDOL, baş dönmesi veya sersemlik gibi etkilere sebep olabileceğinden makine ya da araç kullanmak vb. aktiviletelerde tedbirli davranınız.
  4. Etkileşim: PHEBDOL  antikoagülanlar, bazı antiepileptikler ve tolbutamid etken maddeli ilaçlarla beraber kullanılmamalı.

PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde etkiler. PHEBDOL hekimin verdiği dozlardan daha fazla kullanılmamalı. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
  2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yutunuz. Günde 3 defa 1 ya da 2 tablet yemek sonrası.
  3. Midenize verebileceği rahatsızlığı önlemek açısından PHEBDOL tableti  boş mideye almamaya özen gösteriniz.

İlacın Olası yan etkileri

  1. PHEBDOL alırken, şiddetli karın ağrısı , nefes alma güçlüğü, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, boğaz ve dilde şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
  2. PHEBDOL Yan etki: sersemleme, mide şişkinliği, bulantı, uyku düzensizliği, uyuşukluk, kusma, ciltte pembe, kırmızı benek şeklinde kabartılar, uyuklama

İlaç Etken Maddesi: Feniramidol hidroklorür
İlaç Marka İsmi: PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet
PHEBDOL, sırasıyla; Kas-İskelet Sistemi, Kas Gevşeticiler, Santral Etkili Kas gevşeticiler, Diğer Santral Etkili İlaçlar ve feniramidol hcl şeklinde sınıflandırılmış olup, M03BX30 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PHEBDOL, DEVA HOLDİNG ürünüdür.

PHEBDOL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PHEBDOL ne ilacıdır; PHEBDOL’e başlamadan önce uyulması gerekenler,  PHEBDOL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; PHEBDOL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PHEBDOL ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet’in kısa ürün bilgisi

PHEBDOL 400 mg Film Kaplı Tablet’in kısa ürün bilgisi

PHEBDOL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir