PEDIA-D Oral Damla

  1. İlaç Marka İsmi: PEDİA-D 50.000 I.U. /15 ml oral damla
  2. Endikasyon bilgisi: D3 vitamini (kolekalsiferol) etken maddesini içinde bulunduran PEDİA-D damla, D vitamini eksikliğinde ve profilaksisinde; D vitamini takviyesi
  3. PEDİA-D, bebekler ve enjeksiyon yapılamayan hastalara oral yoldan verilir. Bebeklere bir kaşık sulu mama içine damlatılarak verilebilir.
  4. PEDİA-D, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  5. Kontrendikeleri: ileri derece hipertansiyon veya damar sertleşmesi, akciğer rahatsızlığı, D vitamininin fazla miktarda kullanılması ya da vücutta depolanması (D hipervitaminozu), böbrek taşı varlığı veya öyküsü; hiperkalsiüri, hiperkalsemi.
  6. PEDİA-D oral damla sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler, Vitamin A ve D, Vitamin D ve Analogları ve Vitamin D3 olarak sınıflandırılmış şekilde, A11CC05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz PEDİA-D, MAMSEL İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
  7. PEDİA-D için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PEDİA-D ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, PEDİA D dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi PEDİA-D 50.000 I.U. /15 ml oral damla hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

PEDİA-D oral damla kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PEDİA-D oral damla kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

PEDİA-D oral damla kısa ürün bilgisi

PEDİA-D oral damla kısa ürün bilgisi

PEDİA-D de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz PEDİA-D’yi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PEDİA-D ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
PEDİA-D’yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca PEDİA-D’yi bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir